Warning: Creating default object from empty value in /domains/gazetalesna.pl/public_html/core/classes/router.php on line 142
Gazeta Leśna - Szkolenia z biomasy
Dodaj do ulubionych

Szkolenia z biomasy

SGS Polska zaprasza na szkolenia otwarte z zakresu przepisów dotyczących biomasy. Spotkania odbędą się 2 i 3 lutego w siedzibie SGS w Gdyni, przy ulicy Plac Kaszubski 17.


Pierwsze szkolenie będzie dotyczyło wymagań prawnych i obowiązków podmiotów, a także dokumentowania i uwierzytelniania pochodzenia biomasy.

W spotkaniu będzie mogło wziąć udział od 6 do 12 osób. Szkolenie ma za zadanie zapoznanie uczestników z przepisami prawa (także projektowanymi) w zakresie biomasy na cele energetyczne, zasadami prowadzenia Systemu Należytej Staranności (SNS) oraz zasadami dokumentowania i uwierzytelniania pochodzenia biomasy na cele energetyczne zgodnie z wytycznymi Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki. Przedstawienie założeń Krajowego Standardu Uwierzytelnienia Biomasy PL-KSUB-SNS:2014 oraz certyfikacji V-Bioss INiG.


Będzie ono skierowane do osób bezpośrednio i pośrednio związanych z biomasą na cele energetyczne, pełnomocników Systemów Należytej Staranności, dostawców i wytwórców biomasy na cele OZE, a także osób zajmujących się rozliczaniem i przygotowujących dokumentację poświadczającą pochodzenie biomasy.

Drugie szkolenie, zaplanowane na 3 lutego, będzie dotyczyło zagadnień związanych z legalnością pochodzenia drewna i biomasy w świetle wymagań regulacji EUTR nr 995/2010. Będzie mogło wziąć w nim udział również od 6 do 12 osób. W programie spotkania znajdą się informacje na temat: roli łańcucha dostaw (chain of custody) oraz systemów weryfikacji „trzeciej strony”, certyfikatów FSC®/PEFC i wymagań EUTR, będą także praktyczne przykłady spełnienia wymagań EUTR. Szkolenie adresowane jest do podmiotów wprowadzających drewno, produkty z drewna oraz biomasę po raz pierwszy na rynek oraz dla firm zajmujących się handlem drewnem i biomasą na terenie UE.


Szkolenia poprowadzi Ilona Olsztyńska – Auditor wiodący, specjalizujący się m.in. w certyfikacji i uwierzytelnianiu biomasy na cele energetyczne, certyfikacji kontroli pochodzenia drewna w oparciu o międzynarodowy standard FSC, certyfikacji zakładowej kontroli produkcji, certyfikacji systemów zarządzania jakością w oparciu o standard ISO 9001, certyfikacji kontroli pochodzenia drewna w oparciu o wymagania EUTR, brakarz II klasy.

Cena każdego ze szkoleń to 650,00 PLN +23% VAT - za osobę, za udział w szkoleniu otwartym w siedzibie SGS w Gdyni. Obejmuje: prowadzenie zajęć, materiały szkoleniowe, certyfikat, wyżywienie w trakcie godzin szkoleniowych, bez zakwaterowania.
Formularz zgłoszeniowy (klik) można przesyłać na adres
pl.szkolenia@sgs.com
Dodano 11:15 27-01-2017


  


  


  


  


  


Subskrypcja

Zostań naszym subkskrybentem a powiadomimy Cię o każdej nowości na naszej stronie.


Reklama