Dodaj do ulubionych

Elmia ? leśne igrzyska

500 wystawców, 50 tys. gości z 50 krajów odwiedzi targi leśne Elmia Wood. GAZETA LEŚNA została oficjalnym przedstawicielem tego wydarzenia w Polsce.

Impreza odbędzie się w dniach od 7 – 10 czerwca 2017 r. w lesie na południu od szwedzkiego miasta Jönköping. Te największe leśne targi na świecie odbywają się co cztery lata. Przybywają na nie przedsiębiorcy leśni, właściciele lasów, dilerzy i producenci maszyn. Prezentowane są najnowsze trendy, technologie i maszyny w branży leśnej. Nie zabraknie na tym wydarzeniu oczywiście GAZETY LEŚNEJ, która została wybrana przez organizatorów do reprezentowania Elmii na terenie Polski.

Elmia mobilizacja
W tym roku na Elmii pojawią się nowości, własne sekcje będą miały: logistyka i transport, drony i myślistwo. Tradycyjnie będzie można obserwować maszyny w czasie pracy w lesie.
To okazja do nawiązania handlowych kontaktów i skorzystania z wiedzy specjalistów z całego świata. Elmia zawsze inspiruje do zakupów, więc koniec roku 2017 może oznaczać spory wzrost sprzedaży maszyn. Nie zabraknie liderów szwedzkiego rynku, firm: John Deere, Komatsu, Ponsse. Będą zapewne premiery nowych modeli maszyn.
Na targach zaplanowano jak zawsze zawody drwali, będzie można również obserwować zmagania o Puchar Świata Operatorów Forwarderów. 

Podstawowe informacje o targach dostępne są już w ponad 15 językach na stronie internetowej www.elmiawood.com.
W tym roku GAZETA LEŚNA będzie szczególnie zaangażowana w to największe w branży leśnej wydarzenie. Zostaliśmy specjalnym przedstawicielem Elmii Wood w Polsce.
– Cieszymy się, że możemy czynnie uczestniczyć w przygotowaniach, a także w zachęcaniu polskich przedsiębiorców do uczestniczenia w tej imprezie. Będziemy o nim pisać, informować o szczegółach związanych z organizacją, zrelacjonujemy oczywiście jej przebieg – podkreśla Rafał Jajor redaktor naczelny GAZETY LEŚNEJ.
Targi Elmia Wood organizowane są jak zawsze ok. 30 km na południe od Jönköping. Lokalizacja jest jednym z niezaprzeczalnych atutów tej imprezy – łatwo tam bowiem dotrzeć drogą lądową i powietrzną. Dojazd jest niezwykle prosty – trzeba jechać autostradą E4 w kierunku na Jönköping i bacznie obserwować tablice – zjazd jest bardzo dobrze widoczny.
Veronika Albert, rzeczniczka targów zapewnia, że liczba wystawców i gości będzie zbliżona do Elmii z 2013 roku. – Liczymy w tym roku na ściślejszą współpracę z przedsiębiorcami leśnymi i wystawcami z Polski, również dzięki zaangażowaniu GAZETY LEŚNEJ – zaznacza Veronika Albert.

Elmia story
Największe na świecie targi, prezentujące osiągnięcia w dziedzinach leśnych, wywodzą się z imprezy rolniczej – początkowo były dodatkiem do wielkich spotkań rolników i hodowców.
Przełomem był rok 1973, gdy zainteresowanie sektorem leśnym wzrosło do poziomu, który pozwolił na cykliczne (od 1975 r.) powtarzanie spotkań wszystkich zainteresowanych tematyką leśną.
Początkowo targi Elmia Wood odbywała się co dwa lata, by na początku lat 90. XX w. zmienić częstotliwość na okresy czteroletnie. Dziś co cztery lata odbywa się tzw. duża Elmia – skierowana do wystawców i zwiedzających z całego świata, a w cyklu dwuletnim mamy do czynienia z lokalną odmianą targów, tzw. małą Elmią, skierowaną do odbiorcy ze Szwecji i całej Skandynawii.
Już od pierwszych edycji szwedzkie targi cieszą się niesłabnącym powodzeniem – na każdą przybywają praktycznie wszyscy liczący się producenci maszyn leśnych z całego świata.
Magdalena Bodziak

 

ELMIA WOOD 2017
Strona internetowa: www.elmiawood.com
Miejsce: w pobliżu autostrady E4, 30 kilometrów na południe od miejscowości Jönköping,  południowo-środkowa Szwecja
Termin: 7 – 10 czerwca 2017 roku
Godziny otwarcia: Śr.–pt. 9:00–17:00, So. 9:00–16:00
Zakwaterowanie: informacji udziela biuro Avisita, oficjalny partner w zakresie rezergwacji Elmia Wood 2017. Kontakt: event@avisita.com, Tel. +46 752 40 10 44

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Ceny biletów:
jednodniowe: normalny – 350 SEK (ok.175  zł), ulgowy (14–18 lat) – 180 SEK (ok. 90 zł), grupowy (od 15 osób) – 280 SEK/osobę (ok.140 zł)
na wszystkie dni: normalny – 500 SEK (ok. 250 zł), ulgowy (14–18 lat) – 250 SEK (ok. 125 zł), grupowy (od 15 osób) – 400 SEK/osobę (ok.200 zł)
Dzieci do 14 lat – bezpłatnie. W cenie biletu parking i katalog targowy. Bilety można kupić na stronie internetowej targów.


Rady dla gości Elmii
Ci, którzy zdecydują się na transport lotniczy, mogą dotrzeć do celu lecąc przez Sztokholm lub Kopenhagę. Podróż z Polski trwa 4–5 godzin. Na miejsce można dotrzeć również samochodem lub pociągiem – tu podstawą jest dotarcie do jednego ze szwedzkich portów. Droga ze Świnoujścia do Ystad to ok. 7–8 godzin. W Ystad możemy wsiąść do pociągu, który w 3,5 godziny dowiezie nas do Jönköping. Jeśli jedziemy samochodem, to po zjeździe z promu pozostaje nam do przebycia 344 km, które możemy pokonać w ok. 4 godz.
Jeśli dopłyniemy do portu Karlskrona (podróż statkiem trwa ok. 10-12 godzin), do przebycia pozostanie nam ok. 250 km czyli jakieś 3 godziny. Nie poganiajmy jednak na trasie – mandaty w Szwecji są wysokie. Gdy już dotrzemy do Jönköping, możemy pozostawić pojazd na parkingu i przesiąść się do specjalnych busów, które zawiozą nas na miejsce.


Dodano 12:11 21-02-2017


  


  


  


  


  


Subskrypcja

Zostań naszym subkskrybentem a powiadomimy Cię o każdej nowości na naszej stronie.


Reklama