Dodaj do ulubionych

Okrojeni z RPO i wycięci z PROW

Z kolejnej puli pieniędzy z Unii Europejskiej na wsparcie przedsiębiorstw – zule mogą dostać niewiele, wszystko z powodu ograniczenia środków i różniej interpretacji przepisów przez samorządowców

Pieniądze dla zuli powinny się znaleźć w ramach dwóch programów: Regionalnych Programów Operacyjnych (RPO) i poddziałania 6.4 w Programie Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW).
W ramach tego pierwszego pieniędzmi zarządzają marszałkowie województw. W każdym województwie więc dostęp do tych środków dla zuli może być różny: w jednym łatwiejszy, w innym trudniejszy lub nawet niemożliwy. Jednak na razie tylko 7 na 16 województw w ogóle pozwoliło zulom wnioskować o środki z UE w ramach RPO na lata 2014-2020. Kolejnych 9 albo nie dopuszcza takiej możliwości, albo udzieliło niejednoznacznych odpowiedzi. Owych 7 pozytywnych stanowisk marszałków województw można odszukać na stronie Izbalesna.pl. Są to województwa: dolnośląskie, kujawsko-pomorskie, lubuskie, opolskie, pomorskie, wielkopolskie i zachodniopomorskie.
Z kolei z ubiegania się o środki z PROW firmy leśne w ogóle zostały wyeliminowane. Z tego powodu Polska Leśna Izba Gospodarcza od kilku miesięcy walczy o dotacje z UE dla przedsiębiorców leśnych.

(...)

To jedynie fragment tekstu. Chcesz czytać całe teksty?  Zamów prenumeratę "Nowej Gazety Leśnej"!

WIĘCEJ

Dodano 13:03 21-02-2017


  


  


  


  


  


Subskrypcja

Zostań naszym subkskrybentem a powiadomimy Cię o każdej nowości na naszej stronie.


Reklama