Warning: Creating default object from empty value in /domains/gazetalesna.pl/public_html/core/classes/router.php on line 142
Gazeta Leśna - Walka o dotacje dla zuli
Dodaj do ulubionych

Walka o dotacje dla zuli

Polska Leśna Izba Gospodarcza walczy w imieniu swoich członków o dotacje z UE dla zuli. Ostatnie działania dotyczą Lokalnych Grup Działania (LGD) i Regionalnych Programów Operacyjnych (RPO).
W ostatnim czasie do PLIG wpłynęły informacje o przypadkach niesłusznego wykluczania przedsiębiorstw leśnych z dotacji w ramach aktywności Lokalnych Grup Działania. LGD przydzielają dotację w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, ich aktywność jest nadzorowana przez Urzędy Marszałkowskie.
PLIG zainicjował już procedurę w wyniku której, dzięki dobrej współpracy w tym zakresie z DGLP, w krótkim terminie na biurko ministra rolnictwa (zarządza PROW) ma wpłynąć prośba od ministra środowiska o ujednolicenie stanowiska w sprawie dotacji z LGD dla zuli.
Owo ujednolicenie powinno polegać na tym, by ukrócić zdarzające się teraz przypadki odgórnego odrzucania wniosków zuli o dotacje w LGD, co jest wynikiem błędnej interpretacji przepisów.
Jeśli ktoś z Czytelników GAZETY LEŚNEJ ma kłopot z dotacjami w ramach LGD niech zajrzy na stronę FIRMYLESNE.pl lub Izbalesna.pl, gdzie znajdzie pomocne informacje w tej sprawie.
Jak pisaliśmy już w GAZECIE LEŚNEJ w niektórych województwach dostęp zuli do środków z UE w ramach RPO jest utrudniony. Dotyczyło to początkowo województw: mazowieckiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego, lubelskiego, warmińsko-mazurskiego, małopolskiego, łódzkiego, śląskiego i podlaskiego.
Dzięki staraniom DGLP, która w zakresie dotacji dla zuli współdziała z PLIG oraz Ministerstwem Środowiska, kolejne województwa odstępują od wykluczania zuli z dotacji w RPO. Nowe stanowiska w tej sprawie już wydały województwa: podkarpackie, małopolskie i lubelskie.
Przypomnijmy, że Ministerstwo Rozwoju zajęło przychylne zulom stanowisko w sprawie dotacji w ramach RPO.
Dodano 15:13 26-04-2017


  


  


  


  


  


Subskrypcja

Zostań naszym subkskrybentem a powiadomimy Cię o każdej nowości na naszej stronie.


Reklama