Dodaj do ulubionych

Apka do pomiaru drewna

Pomiar drewna można samodzielnie skontrolować stosując dedykowaną aplikację iFovea


Urządzenia mobilne coraz częściej pomagają w pracy, także w leśnictwie. Wszyscy doskonale wiedzą, że jedną z najbardziej czasochłonnych czynności jest pomiar pozyskanego surowca drzewnego w postaci stosów drewna. I tu pomocna okazuje się specjalna aplikacja iFovea, która wykorzystuje wbudowany w telefon, bądź tablet, aparat cyfrowy

Zdjęcie i dane
iFovea wykorzystuje zasady techniki analizy obrazu, gdzie podstawową informacją wyjściową może być zdjęcie cyfrowe. Pomiar przy pomocy iFovea jest bardzo prosty – wystarczy wykonać jedno, bądź kilka zdjęć czoła stosu, którego objętość zamierza się zmierzyć oraz znać dwa parametry tego stosu – jego szerokość i długość nominalną wałków.
Aplikacja pozwala na zbudowanie wygodnej w obsłudze bazę danych. W pierwszej kolejności w systemie tworzy się kategorię jakościowo wymiarową surowca drzewnego, która po zapisaniu może być wielokrotnie używana. Jest to duże ułatwienie, ponieważ w polskich lasach każdy sortyment ma określone wymiary, a sprzedaż drewna stosowego jest dostosowana do potrzeb odbiorcy. Jedną z cech drewna, istotną dla kupca, jest długość nominalna wałków, która jest długością stosu. Po utworzeniu kategorii jakościowo wymiarowej, która zawiera już jeden z niezbędnych wymiarów – długość stosu, można przejść do pomiaru fotooptycznego. Użytkownik z pośród kategorii wybiera sortyment jaki będzie mierzyć i wykonuje zdjęcia czoła stosu pamiętając o kilku zasadach.
Dodano 14:42 29-05-2017


  


  


  


  


  


Subskrypcja

Zostań naszym subkskrybentem a powiadomimy Cię o każdej nowości na naszej stronie.


Reklama