Dodaj do ulubionych

Blokada wycinki w Puszczy Białowieskiej

Aktywiści Greenpeace i Dzikiej Polski blokują wycinkę w Puszczy Białowieskiej. 15 osób zablokowało pracę maszyn leśnych, wycinających starą, uschniętą część Puszczy i rozwinęło banery z hasłami „Stop wycince!” i „Cała Puszcza parkiem narodowym”.


 Oprócz tego, ekolodzy weszli na drzewo, a także przykuli się do harwestera.
 Działanie to jest reakcją na rozpoczętą w tym roku wycinkę obumarłych fragmentów Puszczy. Greenpeace podaje, że wyniki ich leśnych patroli wraz z Fundacją Dzikiej Polski stwierdziły, że prowadzona w tym roku wycinka w Puszczy obejmuje stare, bezcenne przyrodniczo fragmenty lasu dotychczas wyłączone z cięć, między innymi w strefach ochronnych UNESCO.


 Działania te są prowadzone mimo wezwania Polski przez Komisję Europejską do natychmiastowego wstrzymania wycinki.
– Jesteśmy w Puszczy, by powstrzymać jej dewastację spowodowaną skandalicznymi decyzjami ministra Szyszki. Mimo licznych apeli środowisk naukowych, lokalnej społeczności i ponad 167 000 osób, minister dalej traktuje Puszczę jak zwykłą plantację drzew. Co gorsza, decyzje ministra zagrażają wielu rzadkim gatunkom ptaków związanym ze starymi i martwymi drzewami, które mimo okresu lęgowego, są masowo wycinane i wywożone z Puszczy – powiedział Robert Cyglicki, Greenpeace.
Prace na powierzchni zostały tymczasowo zatrzymane.

Źródło: www.greenpeace.pl
Dodano 12:14 30-05-2017


  


  


  


  


  


Subskrypcja

Zostań naszym subkskrybentem a powiadomimy Cię o każdej nowości na naszej stronie.


Reklama