Dodaj do ulubionych

Ekolodzy, drzewiarze i zulowcy są problemem LP

Są trzy podstawowe zagrożenia związane z funkcjonowaniem Lasów Państwowych – stwierdził Konrad Tomaszewski, dyrektor generalny Lasów Państwowych, wygłaszając referat podczas konferencji „Jeszcze Polska nie zginęła – wieś”. Wykład odbył się  podczas spotkania 13 maja w Toruniu, w obecności ok. 8,5 tys. osób.


"Pierwszym z nich jest ekocentryzm, czyli ruch, który wyznaje, że przyrody nie należy w ogóle dotykać, gdyż sama sobie da radę, a drzewa się kochają. (...)
Drugim jest ożywiona dyskusja z przemysłem drzewnym, który by chciał jak najtaniej i jak najwięcej kupić – oczywiście na swoich warunkach.


W końcu jest problem, który nas bardzo boli – zakładów usług leśnych. W tym obszarze też możemy usunąć wiele barier" – wskazał Tomaszewski.
Celem konferencji było nie tylko zdiagnozowanie problemów polskiej wsi, ale także wytyczenie dalszych kierunków jej rozwoju.


W spotkaniu w Toruniu wzięli udział przedstawiciele rządu, Ministerstwa Środowiska, leśnicy, myśliwi oraz rolnicy z NSZZ RI „Solidarność”, a także przedstawiciele środowiska naukowego, którzy wraz z parlamentarzystami i samorządowcami dyskutowali nad wkładem leśnictwa, rolnictwa i łowiectwa w rozwój polskiej wsi.


Konferencja odbyła się w hali Arena Toruń, zorganizowana została przez Ministerstwo Środowiska, oraz Instytut im. Św. Jana Pawła II „Pamięć i tożsamość”, Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, PGL Lasy Państwowe, Polski Związek Łowiecki oraz NSZZ Solidarność Rolników Indywidualnych.
Źródło: wgospodarce.pl, bydgoszcz.tvp.pl
Dodano 13:24 14-05-2017


  


  


  


  


  


Subskrypcja

Zostań naszym subkskrybentem a powiadomimy Cię o każdej nowości na naszej stronie.


Reklama