Dodaj do ulubionych

Targi Elmia 2017

 

Na szwedzkich targach Elmia Wood 2017 spotkała się branża leśna z całego świata.

 

 

Impreza trawała od 7 – 10 czerwca 2017 r. w lesie na południu od szwedzkiego miasta Jönköping.
W tym roku impreza miała rekordowe wyniki - przyjechało na nią ponad 550 wystawców z pięciu kontynentów. Prawie 200 z nich prezentowało się po raz pierwszy.
Światowe premiery w tym roku pokazały firmy takie jak: Ponsse, Komatsu, John Deere, Rottne, Tigercat, Ecolog, Volvo i Liebherr.

 
  

 

 

 

Na Elmii byli wystawcy z 28 krajów, 36 proc. z nich pochodziło spoza Szwecji, nie zabrakło GAZETY LEŚNEJ, która była  oficjalnym przedstawicielem tego wydarzenia w Polsce.

Była okazja do nawiązania handlowych kontaktów i skorzystania z wiedzy specjalistów z całego świata. Elmia zawsze inspiruje do zakupów, więc koniec roku 2017 może oznaczać spory wzrost sprzedaży maszyn – podkreśla Rafał Jajor redaktor naczelny GAZETY LEŚNEJ.

Na Elmię przybywają przedsiębiorcy leśni, właściciele lasów, dilerzy i producenci maszyn. Prezentowane są najnowsze trendy, technologie i maszyny w branży leśnej. W tym roku na targach własne sekcje miały: logistyka i transport, drony i myślistwo. Tradycyjnie można było obserwować maszyny w czasie pracy w lesie, były zawody drwali, a także zmagania o Puchar Świata Operatorów Forwarderów. 

  

Największe na świecie targi, prezentujące osiągnięcia w dziedzinach leśnych, wywodzą się z imprezy rolniczej – początkowo były dodatkiem do wielkich spotkań rolników i hodowców.
Przełomem był rok 1973, gdy zainteresowanie sektorem leśnym wzrosło do poziomu, który pozwolił na cykliczne (od 1975 r.) powtarzanie spotkań wszystkich zainteresowanych tematyką leśną.
Początkowo targi Elmia Wood odbywała się co dwa lata, by na początku lat 90. XX w. zmienić częstotliwość na okresy czteroletnie. Dziś co cztery lata odbywa się tzw. duża Elmia – skierowana do wystawców i zwiedzających z całego świata, a w cyklu dwuletnim mamy do czynienia z lokalną odmianą targów, tzw. małą Elmią, skierowaną do odbiorcy ze Szwecji i całej Skandynawii.
Już od pierwszych edycji szwedzkie targi cieszą się niesłabnącym powodzeniem – na każdą przybywają praktycznie wszyscy liczący się producenci maszyn leśnych z całego świata.

TARGI ELMIA 2017 W LICZBACH:

obszar targów: 15 ha niezalesionej powierzchni i 250 ha lasów

85 000 metrów kwadratowych powierzchni stoisk

131 000 metrów kwadratowych obszaru demonstracyjnego, położonego wzdłuż 7 km trasy

6100 osób pracujących na stoiskach wystawców

22 hektary parkingów dla 9000 pojazdów, w tym 100 autobusów dziennie,

22 punkty gastronomiczne, w tym cztery nowe restauracje z własnym menu

193 akredytowanych dziennikarzy

 
Fotorelacja na profilu Facebooka portalu FIRMYLESNE.pl 

Więcej o targach Elmia Wood 2017 czytaj w lipcowym numerze GAZETY LEŚNEJ

 

cz.1

(klik)    

 

cz.2

(klik)

 

 

 
Dodano 13:56 09-06-2017


  


  


  


  


  


Subskrypcja

Zostań naszym subkskrybentem a powiadomimy Cię o każdej nowości na naszej stronie.


Reklama