Dodaj do ulubionych

Drozdek najlepszy w Stihl Timbersports


Dwunastu zawodników, specjalizujących się w cięciu i rąbaniu drewna na czas, rywalizowało podczas IV Mistrzostw Polski Strażaków Ochotników Stihl Timbersports. Zmagania można było podziwiać 15 lipca w Ostródzkim Amfiteatrze. Zawody organizowane są wspólnie z Ochotniczą Strażą Pożarną, a wszyscy zawodnicy to strażacy.
Najlepszy okazał się Arkadiusz Drozdek, reprezentant Zielonej Góry, który zdobył tytuł po raz dziewiąty. W Mistrzostwach ustanowiono dwa rekordy krajowe: Drozdka w Underhand Chop (19,14 sek.) oraz Krystiana Kaczmarka w Single Buck (13,29 sek.).
Mistrz został wyłoniony po ostatniej konkurencji – niezwykle widowiskowej Hot Saw polegającej na odcięciu 3 krążków drewna („cookies”) od poziomo umocowanej drewnianej kłody przy pomocy potężnej piły spalinowej o mocy 80 KM.
– Nie było łatwo, widać że chłopcy sporo trenowali od ostatnich mistrzostw, ale udało się zdobyć tytuł i to jest najważniejsze. Dziękuję za gorący doping publiczności zgromadzonej w Ostródzkim Amfiteatrze – powiedział Drozdek. Drugie miejsce zajął Krystian Kaczmarek ze Szkaradowa, na trzecim był Jacek Groenwald – Mistrz Polski z roku 2016. 
Mistrzem Polski Stihl Timbersports zostaje zawodnik, który zgromadzi największą liczbę punktów we wszystkich sześciu rozgrywanych konkurencjach. Wydarzenie zgromadziło na trybunach Ostródzkiego Amfiteatru ponad 1500 kibiców. Były to już 14. zawody tej rangi w naszym kraju. Pierwszy raz miały one miejsce w 2003 roku, natomiast w 2015 roku Polska była gospodarzem finałów Mistrzostw Świata.
Dodano 13:06 20-07-2017


  


  


  


  


  


Subskrypcja

Zostań naszym subkskrybentem a powiadomimy Cię o każdej nowości na naszej stronie.


Reklama