Dodaj do ulubionych

Cietrzewisko w Koszęcinie

Zmagania drwali i konkurs sygnalistów myśliwskich były atrakcjami VIII Pikniku Leśno-Łowieckiego „Cietrzewisko”

Impreza odbyła się 12–13 sierpnia br. w śląskim Koszęcinie. Organizatorem Pikniku Leśno-Łowieckiego „Cietrzewisko” jest Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny we współpracy z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Katowicach, Polskim Związkiem Łowieckim, Nadleśnictwem Koszęcin oraz Gminą Koszęcin. Była to już ósma edycja imprezy promującej leśno-łowieckie tradycje oraz edukację ekologiczną.

Główną atrakcją Cietrzewiska były Śląskie Mistrzostwa Drwali. W tym roku można było po raz pierwszy obserwować rywalizację w zawodach cięcia i rąbania drewna siekierą Stihl tzw. timbersport. Zawodnicy, startujący  w zawodach drwali zmagali się w konkurencjach: zmiana łańcucha na czas, przerzynka precyzyjna (na dokładność) oraz przerzynka kombinowana, ścinka kłód na placu, a także sztafeta drwali. W ciągu całego Cietrzewiska zaplanowano również pokazy rzeźby w drewnie. Zawodnicy rywalizowali na terenie Kompleksu Pałacowo-Parkowego w Koszęcinie, gdzie mieści się siedziba Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk.


Atrakcją imprezy były również koncerty laureatów, trwającego podczas całej imprezy, Śląskiego Festiwalu Muzyki Myśliwskiej. Zaprezentowali oni Przygotowany na tę okazję program ludowo - narodowy Na scenie pojawili się śląscy wokaliści: Magdalena Pal, Damian Holecki, Beata Mańkowska i Jacek Silski oraz Bernadeta Kowalska i przyjaciele. W ich wykonaniu publiczność usłyszała przebojowe piosenki, idealne do wspólnej, letniej zabawy. Odbył się również konkurs sygnalistów w ramach VII Śląskiego Festiwalu Muzyki Myśliwskiej. Nie zabrakło wydarzeń związanych z promocją zdrowego trybu życia i  spędzania wolnego czasu na łonie natury. Wystawy, konkursy i zabawy organizowane przez reprezentacje okolicznych Nadleśnictw, przybliżały świat przyrody oraz kulturę i tradycje ludzi związanych z leśnym bogactwem. Obok prezentacji edukacyjnych można było zwiedzać wystawy trofeów Kół Łowieckich i Klubu Kolekcjonera. W niedzielny poranek uczestnicy „Cietrzewiska” spotkali się także na tradycyjnej Mszy Świętej Hubertowskiej w Kościele pw. Świętej Trójcy w Koszęcinie, do której oprawę muzyczną przygotował Zespół Reprezentacyjny Sygnalistów Myśliwskich Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach.
Nie zabrakło przysmaków kuchni myśliwskiej i śląskiej, były także stoiska z upominkami i twórczością rękodzielników. Patronat nad imprezą objęła GAZETA LEŚNA i portal FIRMYLESNE.pl.
Dodano 14:28 22-08-2017


  


  


  


  


  


Subskrypcja

Zostań naszym subkskrybentem a powiadomimy Cię o każdej nowości na naszej stronie.


Reklama