Dodaj do ulubionych

Na mięśnie drwala

Drwal to zawód wymagający mocnych stawów i mięśni. Jak ćwiczyć, żeby wzmocnić swoje ciało do pracy w lesie?

Zawód drwala to ciągła praca mięśni, która często kończy się bólem wywołanym nadmiernym wysiłkiem fizycznym, związanym z przeciążeniem pracą oraz urazami mechanicznymi.
Bóle mięśni znacząco utrudniają codzienne funkcjonowanie, do tego dochodzi stres oraz złe nawyki żywieniowe i nieprawidłowa postawa ciała. W konsekwencji większość pracowników, którzy wykonują ten niełatwy zawód zmaga się z ciągłym bólem kręgosłupa. Najczęściej w takich przypadkach sięga się po tabletki przeciwbólowe. Jednak w trosce o kręgosłup drwal powinien wzmocnić swoje mięśnie. Wykonywanie prostych ćwiczeń, zmiana złych nawyków związanych z żywieniem i postawą ciała powinna pomóc w uniknięciu przykrego bólu pleców.
Podczas codziennej pracy intensywnie pracują mięśnie nóg, ramion, barków, pleców oraz brzucha. Wykonują one pracę przy ścince, obalaniu, okrzesywaniu, przerzynce, łupaniu, przenoszeniu, załadunku drewna i wielu innych czynnościach. Dlatego po ciężkim dniu, aby ulżyć w bólu i wzmocnić te mięśnie, praca z pilarką powinna zostać zastąpiona ćwiczeniami z podstawowym, ogólnodostępnym sprzętem w zaciszu domowym.

(...)

To jedynie fragment tekstu. Chcesz czytać całe teksty?  Zamów prenumeratę "Nowej Gazety Leśnej"!

WIĘCEJ
Dodano 13:38 24-08-2017


  


  


  


  


  


Subskrypcja

Zostań naszym subkskrybentem a powiadomimy Cię o każdej nowości na naszej stronie.


Reklama