Dodaj do ulubionych

Komisja w Warszawie

LP zapowiedziały odejście od 5 proc. nadmiaru na wysokości stosu – to kolejny postulat PLIG, który ma szanse na realizację
 
Posiedzenie Komisji Wspólnej ds. współpracy LP i zuli odbyło się 30 października w siedzibie DGLP w Warszawie. Spotkanie odbyło się dopiero pod koniec października, gdyż w pierwszym terminie (w połowie października) odbyć się nie mogło, z uwagi na zagraniczny wyjazd dyrektora Tomaszewskiego. Pomimo jednak przełożenia spotkania dyrektor generalny LP Konrad Tomaszewski był nieobecny.

Finanse i dotacje
Dyrektor Marian Wiśniewski z RDLP w Pile, szef zespołu ds. opracowania wzorcowej dokumentacji dla nadleśnictw do przetargów na usługi leśne, rozpoczął od przedstawienia wyników prac. Są one znane, gdyż dokumentacja stanowiąca pomoc dla nadleśnictw do przetargów została, w postaci decyzji 243 z 14.09.2017 r. dyrektora generalnego LP, upubliczniona przez Polską Leśną Izbę Gospodarczą (można ją znaleźć na stronach Izbalesna.pl i Firmylesne.pl - news „Przetargi na rok 2018” z 29.09.2017 r.).
Dyrektor Wiśniewski mówił, że zespół przyjął współczynnik wydajności drwala na 2000 m³, ale pochyli się nad propozycją zuli, aby było to więcej, zule proponowały m.in. 2900 m³.
Dyrektor stwierdził, że opracowanie kryteriów pozacenowych w przetargach na usługi leśne jest dużym problemem. Zespół zaproponował jednak pewne rozwiązania w komentarzu do dokumentacji.

(...)

To jedynie fragment tekstu. Chcesz czytać całe teksty?  Zamów prenumeratę "Nowej Gazety Leśnej"!

WIĘCEJ
Dodano 13:46 23-11-2017


  


  


  


  


  


Subskrypcja

Zostań naszym subkskrybentem a powiadomimy Cię o każdej nowości na naszej stronie.


Reklama