Dodaj do ulubionych

LAS-EXPO i AGROTECH

Ponad 71 tysięcy osób zwiedzających, 50 wystawców branży i mnóstwo nowoczesnego sprzętu – to wszystko na kieleckich Targach Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi LAS-EXPO

Osiemnastą już edycję wystawy zaplanowano w dniach od 16 do 18 marca. LAS-EXPO to jedna z chętniej odwiedzanych wystaw branży leśnej w Polsce.

Prezentuje między innymi: narzędzia, urządzenia i maszyny do pozyskiwania, transportu i obróbki drewna, środki ochrony lasu przed szkodnikami, ochronę przeciwpożarową, szkółkarstwo, nasiennictwo, hodowlę i użytkowanie lasu, nowoczesne systemy informatyczne, mapy, porusza także zagadnienia gospodarki łowieckiej.

Ekspozycja prezentowana jest zarówno w halach, jak i na terenie zewnętrznym, gdzie na żywo można obserwować, jak działają urządzenia i maszyny.


Wystawa od wielu lat jest nie tylko kompleksowym przeglądem  niezbędnego sprzętu dla pracowników przemysłu drzewnego, lecz także promocją nowoczesnych technologii. To dla grona zwiedzających również piękna tradycja, a dla wystawców – szansa na dobry biznes.

Jak zawsze w wystawie uczestniczą najważniejsze firmy polskiej branży, między innymi te specjalizujące się w wycince i obróbce drewna. Prezentują one szeroką gamę narzędzi i maszyn, pracujących przy jego pozyskiwaniu, transporcie i obróbce. Są też maszyny szkółkarskie, nowoczesne traki, piły, rębaki i rozdrabniacze, a także samochody do przeładunku drewna.

W tegorocznej imprezie nie brakuje wiodących marek. Warto dodać, że ubiegłoroczną edycję LAS-EXPO odwiedziło także wielu gości z zagranicy – zwiedzających i 6 delegacji: z Serbii, Finlandii, Holandii, Konga, Ukrainy i Algierii.

Targi LAS-EXPO zostały objęte, jak w latach ubiegłych, patronatem honorowym Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych. Obecność stoisk Lasów Państwowych podczas LAS-EXPO zapewnia co roku dostęp do najświeższej wiedzy specjalistów z zakresu zrównoważonej gospodarki leśnej, możliwości zakupu drewna oraz sadzonek drzew i krzewów leśnych.

Targi LAS EXPO co roku są miejscem merytorycznych spotkań, konferencji, szkoleń. Tradycją tej branżowej wystawy jest wręczanie Złotych Medali Targów Kielce dla najlepszych firm, maszyn i  urządzeń. Charakterystyczne dla kieleckiej wystawy są też występy Zespołu Sygnalistów Myśliwskich, który tworzą pasjonaci muzyki myśliwskiej. 

XVIII Targi LAS-EXPO 2018 odbywają się w tym samym czasie co znana rolnicza wystawa AGROTECH, największe w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej targi nowoczesnych maszyn organizowane w halach wystawienniczych.

Ubiegłoroczne wydarzenie zgromadziło ponad 750 wystawców z 20 krajów świata. Statystyki odwiedzin kolejnych edycji wciąż rosną – ostatnia zakończyła się rekordem 71 250 osób. Mieli oni okazję zobaczyć ekspozycję zgromadzoną w 11 halach wystawienniczych oraz na terenie zewnętrznym.


Rolnicza wiosna w Targach Kielce rozpoczyna nowy sezon, a kompleksowa ekspozycja sprawia, że Międzynarodowa Wystawa Techniki Rolniczej w Kielcach odwiedzana jest nie tylko przez producentów rolnych z całego kraju, a także z zagranicy.

AGROTECH wizytują ministrowie – między innymi Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi polskiego rządu oraz ministerialne delegacje zagraniczne – podczas targów w 2017 roku było ich aż 6. Wśród członków delegacji są również przedsiębiorcy branży rolnej, właściciele gospodarstw, przedstawiciele firm branży rolniczej, co dodatkowo stwarza możliwość do zawarcia nowych, ciekawych kontaktów biznesowych.

Zakres branżowy targów to najnowsze ciągniki, maszyny rolnicze, narzędzia i urządzenia do produkcji roślinnej i zwierzęcej, środki do produkcji rolniczej takie jak: nasiona roślin rolniczych, środki ochrony roślin i nawozy, pasze i dodatki paszowe. Ekspozycja obejmuje również wszelkie akcesoria dla rolnictwa czy segment budownictwa inwentarskiego.

Targi AGROTECH są miejscem prezentacji liderów rynku rolniczego na świecie i przedstawicieli branży z najwyższej półki. Każdy gospodarz czy właściciel wielkoobszarowego gospodarstwa znajduje tu wyposażenie nowoczesnego rolnika na miarę własnych potrzeb.

W Kielcach zobaczyć można maszyny wyróżniane tytułami najlepszych na świecie i wiele premier. Tradycją AGROTECHU są Złote Medale Targów Kielce i Puchar Ministra Rolnictwa przyznawane na uroczystej gali – za najlepsze produkty prezentowane na targach oraz osiągnięcia dla polskiego rolnictwa.
Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej to również merytoryczne konferencje, konsultacje z ekspertami, warsztaty i spotkania organizowane przez wystawców na stoiskach. W wydarzeniu udział biorą czołowe instytucje i instytuty rolnicze w Polsce, stowarzyszenia, organizacje.


RAMKA
Ceny biletów wstępu:
•    normalny: 8 zł
•    ulgowy: 5 zł (dla młodzieży szkolnej i studenckiej oraz grup zorganizowanych powyżej 15 osób - opiekun bezpłatnie)

Ceny biletów parkingowych:
•    samochody osobowe: 15 zł
•    autokary: 30 zł

Cena katalogu: 20 zł
Cena katalogu w wysyłce pocztowej po zakończeniu targów (obejmuje koszty wysyłki): 35 zł

Godziny otwarcia targów:
16.03.2017  10.00 - 17.00 (rejestracja zwiedzających i sprzedaż biletów do godz.16.00)
17.03.2017: 9.00-17.00 (rejestracja zwiedzających i sprzedaż biletów do godz. 16.00)
18.03.2017: 9.00-16.00 (rejestracja zwiedzających i sprzedaż biletów do godz. 15.00)

 

 
Dodano 14:41 20-02-2018


  


  


  


  


  


Subskrypcja

Zostań naszym subkskrybentem a powiadomimy Cię o każdej nowości na naszej stronie.


Reklama