Dodaj do ulubionych

Konferencja studentów leśnictwa

O problemach współczesnego leśnictwa dyskutowali uczestnicy XI Ogólnopolskiej Konferencji Studentów Leśnictwa.

Wydarzenie, organizowane przez Samorząd Studentów Wydziału Leśnego Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, odbyło się w dniach 19-22 kwietnia 2018r., w Janowie Lubelskim.

W konferencji pt. „Leśnik – w służbie lasu i człowieka” w Ośrodku Edukacji Ekologicznej Lasy Janowskie wzięli udział reprezentanci trzech wydziałów leśnych – SGGW w Warszawie, Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie.

Podczas konferencji referaty na temat pracy leśnika wygłosili: dr hab. Stanisław Drozdowski, prodziekan ds. Nauki Wydziału Leśnego, Piotr Gołos – zastępca dyrektora ds. Ekonomicznych Instytutu Badawczego Leśnictwa, Jacek Zadura – przedstawiciel Generalnej Dyrekcji Lasów Państwowych, Mariusz Nagadowski z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie, Małgorzata Piotrowska z firmy Taxus UL, dr hab. Paweł Staniszewski z SGGW oraz studenci z sekcji Kół Naukowych Leśników – z Warszawy, Poznania oraz Krakowa. Rafał Jajor, redaktor Gazety Leśnej, opowiedział  jak skutecznie służyć lasowi za pomocą słowa pisanego. 

Spotkanie było również okazją do rozstrzygnięcia konkursu na krótkometrażowy film ukazujący pracę leśnika. Jury zdecydowało, że w tym roku zwycięski film został stworzony przez studentów z Poznania.

Odbyła się również sesja terenowa, która pozwoliła poznać specyfikę terenów Lubelszczyzny, a także warsztaty w formule „open-space”, podczas których poruszono ważne dla leśnictwa tematy.

Na zakończenie konferencji Kamil Rama, przewodniczący Samorządu Studentów Wydziału Leśnego SGGW w Warszawie, przekazał na ręce Urszuli Strugarek, przewodniczącej Samorządu Studentów UP w Poznaniu, drewnianą laskę – symbol organizatora Ogólnopolskiej Konferencji Studentów Leśnictwa. Przyszli organizatorzy zapowiedzieli już, że mają pewien zarys realizacji przyszłorocznego wydarzenia.
 
Dodano 15:19 23-04-2018


  


  


  


  


  


Subskrypcja

Zostań naszym subkskrybentem a powiadomimy Cię o każdej nowości na naszej stronie.


Reklama