Dodaj do ulubionych

Ścinka kosą mechaniczną

Wykaszarki i wycinarki bez problemu radzą sobie z usunięciem dość sporych drzew i krzewów.

Kosy mechaniczne z odpowiednim urządzeniem tnącym (tarczą) i oprzyrządowaniem (osłoną) możemy nazwać wycinarkami albo pilarkami na wysięgniku.

Wykaszarka, a wycinarka
Wykaszarki, jak wskazuje nazwa, służą przede wszystkim do wykaszania traw, zarośli. Dysponują mniejszą mocą silnika niż wycinarka. Wał napędowy urządzenia tnącego jest cieńszy, uchwyt sterujący najczęściej mocno asymetryczny i wyprofilowany.


Do pracy tym urządzeniem służy głowica z żyłką tnącą lub tarczą z trójzębem. Przekładnia przy głowicy wykaszarki jest ustawiona pod większym kątem w stosunku do wału, niż ma to miejsce w wycinarkach. Osłona narzędzia roboczego jest dużo większa, wykonana z tworzywa. Posiada specjalny nóż do odcinania zbyt długich „wąsów” żyłki. Osłona tarczy w wycinarce jest sporo mniejsza, wykonana ze stopu metalu.


Ważną różnicą jest też to, że wycinarkę możemy przezbroić na wykaszarkę, ale ze względu na małą moc wykaszarek, trudno będzie je używać jako wycinarki. Inne są też zazwyczaj szelki i uprzęże – do wycinarek stosujemy oczywiście solidniejsze i mocniejsze.

(...)

To jedynie fragment tekstu. Chcesz czytać całe teksty?  Zamów prenumeratę "Nowej Gazety Leśnej"!

WIĘCEJ
Dodano 16:52 27-05-2018


  


  


  


  


  


Subskrypcja

Zostań naszym subkskrybentem a powiadomimy Cię o każdej nowości na naszej stronie.


Reklama