Dodaj do ulubionych

Tajemna mowa drzew

„Drewno przedłuża nasze życie, czyni nas zdrowszymi i dostarcza potrzebnej nam energii” – pisze w książce „Tajemna mowa drzew” Erwin Thoma austriacki leśnik i przedsiębiorca. Pozycja właśnie pojawiła się na polskim rynku nakładem Wydawnictwa Literackiego.

 
Erwin Thoma postanowił odkryć tajemnice drzew – jako leśnik obserwował je przez lata, jako architekt wrócił do tradycyjnego stolarstwa, wykorzystującego wyłącznie czyste drewno. Stworzył system budowy domów z drewnianych paneli. Jego drewniane domy są wytrzymałe, energooszczędne i komfortowe; zbudowane jedynie z ekologicznych materiałów, bez użycia klejów i metalowych łączników.
Jego książka „Tajemna mowa drzew” udziela odpowiedzi na pytania: Czego od drzew może nauczyć się człowiek, który chce żyć ekologicznie i rozsądnie wykorzystywać zasoby lasu.


„Jeśli ktoś śpi w domu o ścianach z litego drewna, podczas jednej tylko nocy zaoszczędza godzinę pracy własnego serca. Jest ono w tym środowisku bardziej odprężone i w nocy wykonuje około 3600 uderzeń mniej niż zazwyczaj.

Jednocześnie wydłużają się przynoszące odpoczynek fazy głębokiego snu i wzmacnia się nasz układ immunologiczny. Bardziej witalny staje się również wegetatywny układ nerwowy” – pisze w książce Thoma.

Oznacza to, jak podkreśla austriacki autor, że drewno wpływa na organizmy, a na efekty tego wpływu nie trzeba czekać latami. Wręcz przeciwnie, skutki są niemal natychmiastowe. Bezpośrednio po wejściu do wykonanego z drewna pomieszczenia, po położeniu się na drewnianym łóżku z litych desek albo zajęciu miejsca przy stole zrobionym z pełnego drewna, od razu zaczyna na nas działać niewidzialna siła, którą w ostatnich czasach czołowi badacze z dziedziny medycyny są już w stanie zmierzyć i przedstawić na wykresach.
Źródło: Wydawnictwo Literackie
Dodano 12:30 27-06-2018


  


  


  


  


  


Subskrypcja

Zostań naszym subkskrybentem a powiadomimy Cię o każdej nowości na naszej stronie.


Reklama