Dodaj do ulubionych

Mistrzostwa drwali w Koszęcinie

Zawody w ścięciu i rąbaniu, koncerty, wystawy i konkursy towarzyszyły IX Piknikowi Leśno-Łowieckiemu „Cietrzewisko”. Impreza odbyła się 11-12 sierpnia na terenie kompleksu pałacowego – siedziby Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk w Koszęcinie.

Główną atrakcją Cietrzewiska były jak zawsze Mistrzostw Polski w dwóch odmianach sportów związanych z cięciem i rąbaniem drewna: MP Strażaków Ochotników Stihl Timbersports i Mistrzostw Polski Drwali w tradycyjnych konkurencjach związanych z pracą w lesie.

Po zaciętej walce w różnorodnych konkurencjach, sprawdzających techniczne umiejętności zawodników, Mistrzem Polski Stihl Timbersports już po raz dziesiąty w karierze, został Arkadiusz Drozdek z Zielonej Góry. Natomiast tytuł Mistrza Polski drwali przypadł w udziale Tomaszowi Bilskiemu z Komańczy w woj. podkarpackim.

– Wysoki poziom jaki zaprezentowaliśmy podczas zawodów w Koszęcinie pozwala wierzyć, że tak w konkursach indywidualnych, jak i drużynowych, nie ma dla nas celów nieosiągalnych – przekonuje Arkadiusz Drozdek, na co dzień zielonogórski strażak. – Sport, do niedawna jeszcze uważany nad Wisłą za nieco nietypowy, z roku na rok zdobywa coraz większą popularność. Publiczność docenia nie tylko nasze umiejętności, ale także wspaniałą atmosferę towarzyszącą każdemu z organizowanych wydarzeń – dodaje Tomasz Bilski, zawodowy drwal i świeżo upieczony Mistrz Polski drwali z Koszęcina.

W Koszęcinie nie zabrakło również koncertów: Zespołu Pieśni i tańca „Śląsk”, a także tych w ramach VIII Śląski Festiwal Muzyki Myśliwskiej. Imprezie towarzyszył Konkurs Sygnalistów Myśliwskich, a w ramach Obchodów Dni Lasu odbyło się sadzenie „Dębu Niepodległości”.
GAZETA LEŚNA, jako jedyne ogólnopolskie pismo z branży leśnej, było patronem medialnym imprezy, a FIRMYLESNE.pl, objęły patronat medialny, jako jedyny portal sektora leśnego.
Dodano 12:08 21-08-2018


  


  


  


  


  


Subskrypcja

Zostań naszym subkskrybentem a powiadomimy Cię o każdej nowości na naszej stronie.


Reklama