Dodaj do ulubionych

Szkolenie dla zuli

Właściciele, członkowie zarządu i pracownicy zakładów usług leśnych wzięli udział w sykoleniu ZUL SP. Z O.O. Odbyło się ono 25 sierpnia br. w Łodzi. Celem było poznanie zagadnień z zakresu form prawnych prowadzenia przedsiębiorstwa leśnego oraz pomoc w optymalizacji organizacji zuli.


Szkolenie było podzielone na trzy części:


1. INDYWIDUALNA DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZA:

(Charakterystyka prawna „firmy indywidualnej”; Zasady odpowiedzialności właściciela firmy za wykonanie umowy z Nadleśnictwem oraz wobec konsorcjantów; Czym ryzykuje ZUL prowadząc indywidualną działalność gospodarczą, jak ograniczać ryzyka takiej działalności; Kiedy warto zrezygnować z indywidualnej działalność na rzecz innej formy prowadzenia firmy leśnej; Jak przekształcić firmę w spółkę);


2. SPÓŁKI OSOBOWE:

(Czym się różni spółka osobowa od spółki kapitałowej; Rodzaje spółek osobowych i ich skrócona charakterystyka);


3. SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCĄ:

(Kiedy warto założyć spółkę z o.o., czy warto prowadzić ZUL-a w formie sp. z o.o.; Jak wygląda procedura rejestracji; Ile kosztuje utrzymanie spółki; Za co odpowiada wspólnik, a za co członek zarządu – czym różni się spółka od indywidualnej działalności; Jak wypłacać zyski wspólnikom, a jak członkom zarządu).


Szkolenie przeprowadził Łukasz Bąk, prawnik specjalizujący się w obsłudze prawnej firm leśnych, autor tekstów prawniczych w znanym na naszym portalu i Gazecie leśnej cyklu zatytułowanym "Okiem Adwokata", wspólnik w Kancelarii Jaskot – Bąk Adwokaci z siedzibą w Warszawie, posiadający dziesięcioletnie doświadczenie w doradztwie prawnym na rzecz przedsiębiorców.

 

 

Fot. Marta Ucinek

 
 
Dodano 10:25 25-08-2018


  


  


  


  


  


Subskrypcja

Zostań naszym subkskrybentem a powiadomimy Cię o każdej nowości na naszej stronie.


Reklama