Dodaj do ulubionych

Czesi oferują prace

W Czechach wzrasta ilość pozyskanego drewna, stąd przedstawiciele Lasów Państwowych Republiki Czeskiej zachęcają polskich przedsiębiorców leśnych do startowania w przetargach na usługi leśne

W ostatnich latach w Czechach panuje gradacja kornika, zaatakowane są oczywiście głównie świerki. Wzrost pozyskania spowodowany kornikiem szacowany jest przez Lesy CR na dodatkowych 2–6 mln kubików w 2019 roku.

Do tego sytuacja w branży leśnej w tym kraju też jest nie najgorsza. W 2018 roku pozyskanie w Lesy CR wyniosło ok. 9 mln kubików, a planowane było ponad 8 mln. W tym roku, jeśli pogoda będzie taka jak teraz, czyli sucho, spodziewamy się ok. 14 mln kubików do pozyskania.

Jeśli pogoda się poprawi, to może 10 mln m³. – Nie jest tak źle w lasach czeskich, jak wcześniej się wydawało – mówił Josef Svoboda, z centrali Lasów Państwowych Republiki Czeskiej (Lesy CR) z Hradec Králové, który 6 grudnia spotkał się we Wrocławiu z przedsiębiorcami drzewnymi i leśnymi. Tematem rozmów była oferta wykonywania prac przez Polaków w Czechach.

(...)

To jedynie fragment tekstu. Chcesz czytać całe teksty?  Zamów prenumeratę "Nowej Gazety Leśnej"!

WIĘCEJ
Dodano 14:01 20-12-2018


  


  


  


  


  


Subskrypcja

Zostań naszym subkskrybentem a powiadomimy Cię o każdej nowości na naszej stronie.


Reklama