Dodaj do ulubionych

Tłumy na Forest SHOW

Przedsiębiorcy leśni, drwale, operatorzy maszyn, producenci i dystrybutorzy sprzętu oraz pracownicy Lasów Państwowych uczestniczyli w ostatniej Konferencji dla zuli Forest SHOW, 2 marca w Borsku na Kaszubach.

Była to już 14. edycja tego wydarzenia organizowanego przez wydawnictwo Lasmedia, wydawcę GAZETY LEŚNEJ i portalu FIRMYLESNE.pl.

Oficjalnego otwarcia Konferencji dla zuli Forest SHOW dokonał prezes wydawnictwa Lasmedia, Rafał Jajor, wraz z patronami i współorganizatorami: wójtem Karsina – Romanem Brunke oraz nadleśniczym z Kościerzyny – Krzysztofem Frydlem.

Obecny był również Michał Majewski, nadleśniczy z Kartuz – przedstawiciel honorowego patrona Konferencji dla zuli Forest SHOW w Borsku – Bartłomieja Obajtka, dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku.

Konferencja dla zuli Forest SHOW to jedyna taka impreza, gdzie tak wiele maszyn leśnych jest prezentowanych w ruchu w jednym miejscu. Impreza skupia wszystkich leśników – tych pracujących w prywatnych firmach leśnych, jak i w Lasach Państwowych. Szczególnie licznie gościmy tych, którzy pracują maszynami leśnymi: przedsiębiorców, operatorów maszyn, drwali. Zawsze obecni są też studenci i uczniowie szkół leśnych.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Teren lotniska w Borsku, gdzie już po raz drugi odbyła się nasza impreza, to malownicze miejsce położone w środku lasu, przy Jeziorze Wdzydzkim. W tym roku, choć było chłodno, to bardzo słonecznie. Na imprezę przyjechały tłumy gości. Była to niewątpliwie rekordowa pod względem liczby zwiedzających Konferencja dla zuli Forest SHOW.

Tradycyjnie przyjeżdżają na nasze imprezy właściciele zuli ze swoimi pracownikami, operatorami, ale i całymi rodzinami z dziećmi. Nie zabrakło przyjezdnych z całej Polski, ale i z zagranicy. W tradycyjnym konkursie na odległość, czyli „Kto przyjechał na Konferencję dla zuli Forest SHOW do Borska z najdalszej odległości”, w kategorii – z Polski – wygrał Tomasz Wrona z Czaszyna koło Leska (prawie 720 km). W kategorii zagranica pierwsze miejsce zajął Urban Lundstrom z Umea w Szwecji (ok. 1750 km).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nagrodą była niespodzianka od Rafała Jajora, prezesa wydawnictwa Lasmedia, głównego organizatora Konferencji dla zuli Forest SHOW.
Podczas, gdy rodzice oglądali maszyny w akcji, dzieci mogły bawić się w specjalnej Strefie dzieci, tam odbywały się gry i zabawy z animatorem.
W Borsku było również ognisko, gdzie goście imprezy piekli sami kiełbasę kupioną w cateringu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nasza impreza to oczywiście unikalna możliwość testowania maszyn. Nowością były specjalne place testowe, na których można było wypróbować przyczepę zrywkową czy kombajn do produkcji drewna kominkowego. Odbyły się także jazdy próbne samochodami.

Jak zawsze nie zabrakło dynamicznych pokazów maszyn na placu manewrowym. Była również  bardzo bogata oferty urządzeń używanych do bezpośredniej sprzedaży w atrakcyjnych cenach.
W drugiej części imprezy odbyły się tradycyjnie pokazy maszyn w lesie, tam można zobaczyć ich możliwości w naturalnych warunkach pracy. 

 

 

 

 

 

 

 

Stałą już częścią Konferencji dla zuli Forest SHOW są zawody dla operatorów maszyn leśnych organizowane przez GAZETĘ LEŚNĄ. Przypomnijmy, dotychczas odbyły się już zawody na skiderach, forwarderach i dwukrotnie na przyczepach zrywkowych.

W 5. edycji POLISH FORESTRY CHALLENGE na ciągniku Valtra N114 rywalizowało aż 24 zawodników. Sponsorem tej edycji konkursu było AGCO, diler ciągników marki Valtra. Sędzią głównym zawodów był Dariusz Ziąbski, sędzią stanowiskowym – Przemysław Weltrowski.
W ciekawej, specjalnie przygotowanej konkurencji, łączącej szybkość z precyzją jazdy ciągnikiem, rywalizacja była zacięta do ostatniej chwili. O zwycięstwie często decydowały punkty karne, łapane za niedokładny przejazd czy nierówne zaparkowanie ciągnika.

Przez cały czas trwania konkursu, czyli przez ok. 3 godziny, rywalizacja była obserwowana przez tłum zwiedzających Forest SHOW. Pierwsze miejsce w zawodach zajął Mateusz Szultka z miejscowości Gogolewo na Kaszubach, drugie – Wojciech Kalinowski ze Szwajcarii koło Suwałk (mieszka ok. 450 km od Borska), trzecie – Piotr Bullet z Wipsowa (ok. 300 km od Borska). Przejazd tego ostatniego zawodnika był bardzo szybki, ale niestety o trzecim miejscu zdecydowały punkty karne. Rywalizacja przebiegała jednak w wesołej, miłej atmosferze.

 

 

 

 

 

 

 

Wszyscy startujący otrzymali upominki od wydawnictwa Lasmedia i pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcy specjalne „operatorskie” medale. Dodatkowo Sebastian Karasiewicz z AGCO wręczył nagrody od sponsora. Zwycięzcy otrzymali także puchary od Romana Brunke, wójta gminy Karsin oraz drewniany puchar i upominki ufundowane przez dyrektora generalnego Lasów Państwowych, którego reprezentował Marcin Cichowicz z DGLP w Warszawie.
Udział w Konferencji dla zuli Forest SHOW i zawodach był bezpłatny.
 
W tym roku gościliśmy ponad 40 wystawców, były to firmy: ADI Krzysztof Dwórznik, ADW, AGCO, Agro-Las, Arcon Polska, Bergerat Monnoyeur (CAT), BS Alternatory Rozruszniki, Business Service Polska, FIRMYLESNE.pl, FORESTPOL Piotr Kirdzik, Forex Polska, Fortech Serwis, Fuchs Oil, GAZETA LEŚNA, GBG "Gołębiewski", Husqvarna - PHU Metalzbyt, Inżynieria BHP, JMK, KANIA WAŁCZ, Kompania Leśna, LKT, LZD Krtiny, Makita, Nokian Tyres, NORD Import-Eksport, Oleje Klimowicz, Oregon, OTL Jarocin, Pekao Leasing, Pko Leasing, Pneumo-Auto-Części, PPUH Andrzej Rybarczyk, Prime Leasing, Profesjonalne Maszyny Leśne, PUL Forest, Sadmasz, Saltus Serwis, Silvabud, Startlas, Stihl, Tex-star, Utech, Xleasing.

Patronat honorowy nad imprezą objęli: Bartłomiej Obajtek – dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku oraz Roman Brunke – wójt Gminy Karsin. Współpraca: Nadleśnictwo Kościerzyna, Gmina Karsin, Patronat medialny – GAZETA LEŚNA i portal FIRMYLESNE.pl.
Kiedy i gdzie kolejna Konferencja dla zuli Forest SHOW?
Dowiecie się już wkrótce. Śledźcie GAZETĘ LEŚNĄ, portal FIRMYLESNE.pl i nasze kanały na FB.
Redakcja
Dodano 14:15 04-03-2019


  


  


  


  


  


Subskrypcja

Zostań naszym subkskrybentem a powiadomimy Cię o każdej nowości na naszej stronie.


Reklama