Dodaj do ulubionych

Rywalizacja młodych leśników

 

Uczniowie z sześciu Techników wzięli udział w Zawodach Młodych Leśników. Tegoroczna, X edycja, odbyła się w dniach 04 – 06 kwietnia br. na terenie Ogrodu Dendrologicznego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

W rywalizacji udział wzięło 6 drużyn z Techników Leśnych z Goraja, Tucholi, Tułowic, Rogozińca, Rucianego-Nidy oraz Milicza.

Zawodnicy rywalizowali w konkurencjach drwali m.in. obsłudze pilarki, przerzynce, rąbaniu drewna na szczapy, ścince drzewa. Wykonywali także ścinkę drzew na symulatorze harwestera, każdy zmagał się też z wymianą piły łańcuchowej na czas.

Szkolne drużyny musiały udowodnić swoje przygotowanie do udzielenia pierwszej pomocy podczas specjalnie zaaranżowanej scenki wypadku. Uczniowie wystartowali również w biegu na orientację, gdzie oprócz kondycji i rozeznania w terenie trzeba było wykazać się wiedzą z różnych dziedzin leśnictwa.

Po podsumowaniu całej rywalizacji, w klasyfikacji drużynowej ogólnej: I miejsce zdobyło Technikum Leśne w Miliczu, II – Zespół Szkół Leśnych w Goraju, III – Zespół Szkół Leśnych w Rogozińcu. Zwycięzcy indywidualni oprócz nagród rzeczowych, ufundowanych przez sponsorów oraz patronów, otrzymali comiesięczne stypendium w przypadku podjęcia nauki na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych.

Oprócz tego została przyznana Nagroda Specjalna Opiekuna Koła Leśników, dla drużyny, która uzyskała najlepszy wynik w Biegu Leśnika. Zdobyło ją Technikum Leśne w Miliczu. GAZETA LEŚNA i portal Firmylesne.pl były patronem medialnym zawodów.

 

 
Dodano 13:52 23-04-2019


  


  


  


  


  


Subskrypcja

Zostań naszym subkskrybentem a powiadomimy Cię o każdej nowości na naszej stronie.


Reklama