Dodaj do ulubionych

Rozwój Banku Danych o Lasach

Lasy Państwowe przeznaczą 17,5 mln zł na rozwój Banku Danych o Lasach.

W tej sprawie w lipcu została podpisana umowa na utrzymanie i rozwój BDL pomiędzy Lasami Państwowymi a Biurem Urządzania Lasu i Geodezji Leśnej.

W ramach podpisanej umowy będą utrzymywane i rozwijane dotychczasowe funkcjonalności i moduły Banku Danych o Lasach. – To unikalne narzędzie, dzięki któremu wiedza nt. lasów w Polsce jest dostępna dla wszystkich i to całkowicie za darmo – powiedział Andrzej Konieczny dyrektor generalny LP.


Zapisy nowej umowy przewidują m.in. budowę systemu wspomagającego starostwa powiatowe w sprawowaniu nadzoru nad lasami prywatnymi. Umowa przewiduje również rozwijanie i rozbudowę dotychczasowych modułów dotyczących map historycznych, danych łowieckich o informacje o zagrożeniach epidemiologicznych, czy informacji o zagospodarowaniu turystycznym.


Bank Danych o Lasach (BDL) gromadzi i udostępnia informacje o aktualnym stanie lasów wszystkich form własności w Polsce, zmianach w nich zachodzących i gospodarce leśnej, w powiązaniu z informacjami o ochronie przyrody i stanie środowiska przyrodniczego.

Od grudnia 2018 r. Bank Danych jest również w wersji mobilnej. Miesięcznie odwiedza go 25 tys. użytkowników.

Źródło: gov.pl, lasy.gov.pl

Fot.: BULiGL
Dodano 15:39 26-07-2019


  


  


  


  


  


Subskrypcja

Zostań naszym subkskrybentem a powiadomimy Cię o każdej nowości na naszej stronie.


Reklama