Dodaj do ulubionych

Odroczenie badań UDT

 

Przedsiębiorcy leśni mogą się starać o odroczenie terminu wykonania badań technicznych żurawi leśnych.


Taką możliwość wprowadza przyjęta tarcza antykryzysowa. Na stronie Urzędu Nadzoru Technicznego, w zakładce formularze, dostępny jest wzór formularza oświadczenia i wniosku o odroczenie.


– Można będzie je składać u dyrektorów właściwych oddziałów dozoru technicznego również drogą elektroniczną – mówi GAZECIE LEŚNEJ Maciej Zagrobelny, rzecznik UDT. Dokumenty można wysyłać pocztą, mailem – jeśli ktoś posiada podpis elektroniczny, przekazywać za pomocą za pośrednictwem ePUAP lub portalu UDT.


Zgodnie z nowym rozporządzeniem termin badania technicznego może zostać odroczony na okres nie dłuższy niż 6 miesięcy „pod warunkiem, że eksploatujący złoży oświadczenie, że od dnia przeprowadzenia ostatniego badania urządzenia technicznego nie wprowadzono zmian dotyczących eksploatacji urządzenia technicznego oraz, że jego dalsza eksploatacja, w ocenie eksploatującego, nie stwarza zagrożenia dla życia lub zdrowia ludzkiego oraz mienia i środowiska”.
Zgodnie z nowymi przepisami „Organ właściwej jednostki dozoru technicznego, do którego wpłynął wniosek oraz oświadczenie, może dokonywać wezwań do uzupełnienia”.
Dodano 12:01 02-04-2020


  


  


  


  


  


Subskrypcja

Zostań naszym subkskrybentem a powiadomimy Cię o każdej nowości na naszej stronie.


Reklama