Dodaj do ulubionych

„Forum Biomasy” na targach EKO – LAS

W ramach targów Gospodarki Leśnej, Przemysłu Drzewnego i Ochrony Środowiska EKO – LAS odbędzie się konferencja „Forum Biomasy”, której organizatorem jest Polskie Forum Klimatyczne. Spotkanie zaplanowano na 12 września w godz. 11-16,  w Szklarni k. Janowa Lubelskiego.


Konferencja jest odpowiedzią na ogłoszony przez Komisję Europejską projekt „Green Deal 2050”. Zaprezentowane zostaną tematy ułatwiające wypełnienie celów klimatycznych GD’50 zakładających redukcję ilości CO² w obiegu, między innymi poprzez traktowanie biomasy jako źródło OZE.

Energia z biomasy leśnej
To hasło rozpoczynające wydarzenie, podczas którego zaprezentowane i omówione zostaną tematy dotyczące między innymi czystego ciepła z biomasy drzewnej, nowoczesnych technologii pozyskiwania biomasy oraz aspekty prawne.

Będzie także mowa o różnorodnych formach wykorzystania biomasy, zrównoważonej gospodarce leśnej i fenomenie drewna. Konferencję podzielono na dwie części, co pozwoli na dyskusję z udziałem prelegentów po każdej z nich.

Organizator konferencji: Polskie Forum Klimatyczne, Partner główny: Ogólnopolskie Stowarzyszenie Kominki i Piece, Partner: Cech Zdunów Polskich, Patronat medialny: czasopismo „Świat Kominków”, portal „Zielone ciepło”.

100 marek i pokazy live na targach EKO – LAS
Targi EKO-LAS odbędą się w dniach 11-13 września
w Szklarni k. Janowa Lubelskiego. Na 60 stoiskach targowych zaprezentowanych zostanie ponad 100 marek, w tym wiele urządzeń w działaniu w ramach pokazów na specjalnych powierzchniach demonstracyjnych.

Dodatkowo Ośrodek Rozwojowo Wdrożeniowy Lasów Państwowych w Bedoniu będzie prezentował na kilku przestrzeniach m.in. technologie stosowane w leśnictwie, kursy brakarskie, czy pokazy pomocy przedmedycznej.

Podczas targów EKO – LAS odbędą się także Mistrzostwa Polski Drwali 2020 według Regulaminu IALC, których organizatorami są: Lasy Państwowe oraz Stowarzyszenie Przedsiębiorców Leśnych im. Mieczysława Wierzbickiego.

 
Dodano 11:02 20-08-2020


  


  


  


  


  


Subskrypcja

Zostań naszym subkskrybentem a powiadomimy Cię o każdej nowości na naszej stronie.


Reklama