Dodaj do ulubionych

Pomocny Chieftain

W hrabstwie Tyrone w Irlandii Północnej mieści się siedziba rodzinnej firmy Chieftain, która produkuje przyczepy do przewozu maszyn.

Firma została założona ponad 35 lat temu przez Johna Quinna. Na początku Chieftain specjalizował się w produkcji przyczep wywrotek. Pod koniec lat 80-tych wszedł na rynek z pierwszą przyczepą (nie naczepą) niskopodwoziową.


Zaangażowanie Chieftaina w badania i rozwój wkrótce spowodowało wprowadzenie przyczep do transportu paliw, odpadów i recyklingu, kolejnictwa, leśnictwa i innych wyspecjalizowanych gałęzi przemysłu. Cała produkcja podlega surowym kontrolom jakości, a wszystkie przyczepy są produkowane zgodnie z akredytacją ISO 9001: 2015.  

Dla sprawnego transportu
Obecnie Chieftain produkuje kilkadziesiąt różnych przyczep i naczep. Oferuje  kilka modeli do transportu maszyn leśnych, forwarderów, harwesterów i innych. Przyczepy bez problemu mogą być agregowane z ciągnikami rolniczymi. W zależności od potrzeb zamawiającego może być skonstruowana tak, aby zaczepiać ją na dolny bądź górny zaczep holowniczy.


Najnowsza przyczepa niskopodwoziowa może być wyposażona w najazdy zarówno w przedniej, jak i tylnej jej części. Dzięki temu jest możliwe, by załadunek i rozładunek odbywał się z obu stron. Wystarczy odczepić ją od ciągnącego pojazdu, rozłożyć najazdy i zjechać z przedniej części.


Przyczepa ta może być wyposażona w 2 lub 3 osie, pneumatyczne lub hydrauliczne hamulce, resorowane zawieszenie oraz dyszel, osie o zwiększonej wytrzymałości. Może się poruszać z prędkością do 60 km/h.

(...)

To jedynie fragment tekstu. Chcesz czytać całe teksty?  Zamów prenumeratę "Nowej Gazety Leśnej"!

WIĘCEJ

 
Dodano 13:28 23-09-2020


  


  


  


  


  


Subskrypcja

Zostań naszym subkskrybentem a powiadomimy Cię o każdej nowości na naszej stronie.


Reklama