Dodaj do ulubionych

Przetargi na 2021 rok

W przetargach na 2021 wciąż najważniejsza jest cena wykonania, jednak są zmiany w dobrym kierunku – krótsze terminy płatności, optymalizacja wymagań maszynowych i powiększanie pakietów.

GAZETA LEŚNA jak co roku analizuje dla Was dokumentację przetargową z całej Polski. W naszym raporcie znajdziecie ważne informacje na temat interesującego Was nadleśnictwa – ile leśnictw, czy są pakiety harwesterowe? Jakie są warunki udziału i kryteria oceny ofert,  kary w umowach i terminy płatności?


Tym razem mamy jednak niespodziankę: pod lupę bierzemy te same nadleśnictwa, co rok temu. Dlaczego? By móc porównać przetargi ubiegłoroczne z aktualnymi. Czy pakiety się zmieniły? Czy pojawiły się pakiety harwesterowe, których w poprzednim roku nie było?


Przyglądamy się po jednym nadleśnictwie z każdej RDLP, tym samym co rok temu.  Nadleśnictwa są wybrane losowo, to w każdej RDLP piąte od początku alfabetu nadleśnictwo.


Są tu jednak wyjątki. Po pierwsze: jeśli w ubiegłym roku dane nadleśnictwo przetargu nie miało, bo obowiązywała umowa wieloletnia, to opisujemy kolejną z listy jednostkę. Po drugie: jeśli trafiamy na nadleśnictwo specyficzne (np. takie z Puszczy Białowieskiej albo mające kilka zestawów harwester plus i forwarder), to je pomijamy i bierzemy kolejne z listy.


W tym roku dokumentację przetargową można zazwyczaj ściągnąć bezpośrednio ze stron BIP nadleśnictw. Czasem trzeba jej szukać na zewnętrznych platformach, jak np. JOSEPHINE, platformazakupowa.pl, smartpzp.pl lub miniportalu Urzędu Zamówień Publicznych.

(...)

To jedynie fragment tekstu. Chcesz czytać całe teksty?  Zamów prenumeratę "Nowej Gazety Leśnej"!

WIĘCEJ


 
Dodano 19:38 26-11-2020


  


  


  


  


  


Subskrypcja

Zostań naszym subkskrybentem a powiadomimy Cię o każdej nowości na naszej stronie.


Reklama