Dodaj do ulubionych

Spotkanie zespołu ds. mechanicznej pielęgnacji upraw

Zespół ds. umaszynowienia zagospodarowania lasu rozpoczął swoją pracę.

Przypomnijmy grupa składająca się z przedstawicieli Lasów Państwowych i przedsiębiorców leśnych, ma opracować rozwiązania ułatwiające stosowanie maszyn przy pracach z zagospodarowania lasu.

Zespół działa na podstawie Zarządzenia nr 60 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 5 października 2020 r. Powołano go z inicjatywy Polskiego Związku Pracodawców Leśnych.

Chodzi o wprowadzenie do stosowania w LP takiego przygotowania gleby pod odnowienia, by możliwe było łatwiejsze stosowanie sadzarek oraz potem koszenie mechaniczne: odpowiednimi maszynami zaczepianymi do ciągnika rolniczego lub miniciągnikami z kosiarkami. Wymaga to jednak większego odstępu między rzędami sadzonek niż dotychczas, najlepiej 1,6-1,7 m.

Pierwsze spotkanie w tej sprawie odbyło się 1 grudnia 2020 r. w formie wideokonferencji. Obradom przewodniczył szef zespołu JanWiśniewski, nadleśniczy Nadleśnictwa Gidle.

Stronę przedsiębiorców leśnych reprezentowali przedstawiciele PZPL: Artur Kunda, Dominik Kurowiak i Wojciech Wójtowicz. W pracach zespołu biorą też udział oczywiście przedstawiciele LP z różnych jednostek z całego kraju.

Ustalono, że zespół zbierze z terenu informacje o maszynach i technologiach obecnie stosowanych już w pracach hodowlanych.

Źródło: PZPL
 
Dodano 08:16 23-12-2020


  


  


  


  


  


Subskrypcja

Zostań naszym subkskrybentem a powiadomimy Cię o każdej nowości na naszej stronie.


Reklama