Dodaj do ulubionych

Litewski UOT

Litewski UOT produkuje urządzenia służące przygotowywaniu gleby we wszystkich typach lasu.

Produkcja w UOT zaczęła się od konstruowania maszyn do przygotowania gleby na własne potrzeby – testując je i ulepszając wprowadzono na rynek pług aktywny UOT-300. Maszyna była przeznaczona do montażu na maszynach typu ciągnik, skider czy forwarder.

Do różnych zadań
UOT-3000 jest w stanie pracować szybko i skutecznie, pług może przygotować średnio 1 ha/godz. – w zależności od umiejętności operatora i wydajności maszyny. Wyposażony jest w automatyczne sterowanie z kabiny, dzięki czemu operator może w łatwy sposób dostosowywać tryby pracy do przygotowywanej powierzchni. Wymienne, obrotowe talerze wykonane są z wysokiej jakości stali i mają 140 cm średnicy.


Najnowszym dzieckiem jest UOT-3000A – pług mający możliwość regulacji odległości bruzd w zakresie od jednego do nawet trzech metrów, co może przydać się w nietypowych warunkach. Posiada on 6 trybów pracy, w których możemy regulować kąt nachylenia talerzy, odległości między bruzdami oraz określić prędkość obracania się talerzy. Urządzenie to niewątpliwie pomogło założycielom firmy w zdobyciu Złotej Szyszki – nagrody przyznawanej przez litewskie Ministerstwo Rolnictwa za innowacyjność.


W ofercie UOT możemy również znaleźć urządzenie, które zdecydowanie sprawdzi się na glebach wilgotnych. Dzięki trójkątnej konstrukcji ruchomych wałów Mounder 22, możemy przygotować placówki do nasadzeń upraw. Specjalny sterownik z wyświetlaczem zamontowany w kabinie operatora umożliwia określenie siły docisku trójkątnego wału siłownikiem hydraulicznym, a także czasu docisku. Odległość między wałami także można regulować od 2 do 2,2 m. Elektronicznie liczona jest również ilość wykonanych placówek.

(...)

To jedynie fragment tekstu. Chcesz czytać całe teksty?  Zamów prenumeratę "Nowej Gazety Leśnej"!

WIĘCEJ

 


 
Dodano 11:03 30-08-2021


  


  


  


  


  


Subskrypcja

Zostań naszym subkskrybentem a powiadomimy Cię o każdej nowości na naszej stronie.


Reklama