Dodaj do ulubionych

Pilarki akumulatorowe

W leśnictwie pilarki elektryczne wciąż przegrywają ze spalinowym ze względu na ograniczony czas pracy akumulatora, jednak można je wykorzystywać przy lżejszych pracach pielęgnacyjnych, czy okrzesywaniu. 

Przeglądając katalogi producentów sprzętu wykorzystywanego do pracy w ogrodnictwie oraz leśnictwie możemy zauważyć, że na pierwszych stronach promowane są produkty zasilane energią pochodzącą z akumulatorów litowo-jonowych.

Możemy się w nie zaopatrzyć praktycznie w każdym markecie ze sprzętem ogrodniczym i budowlanym, a także u dealerów renomowanych marek. Obecnie na rynku dostępnych jest około 20 modeli pilarek akumulatorowych wiodących na rynku leśnym firm tj. Husqvarna, Stihl, czy Makita i Oregon oraz Stiga, czy Echo.

Jak pokazują obecne trendy na rynku urządzeń zasilanych akumulatorami litowo-jonowymi, sprzęt eklektyczny może doskonale sprawdzić się nie tylko na drogach, ale również w ogrodnictwie oraz pracach arborystycznych. Jednak, czy jest w stanie poradzić sobie w wymagających warunkach prac leśnych, takich jak ścinka, przerzynka, okrzesywanie, czy prace pielęgnacyjne?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(...)

To jedynie fragment tekstu. Chcesz czytać całe teksty?  Zamów prenumeratę "Nowej Gazety Leśnej"!

WIĘCEJ

 

 

  
Dodano 15:54 25-10-2021


  


  


  


  


  


Subskrypcja

Zostań naszym subkskrybentem a powiadomimy Cię o każdej nowości na naszej stronie.


Reklama