Dodaj do ulubionych

Litewskie lasy zwiększają wynagrodzenia zulowcom

Wykonawcy usług leśnych są ważnymi partnerami VMU (Valstybinių miškų urėdija –
litewskiego odpowiednika LP) stwierdził Valdas Kaubrė, dyrektor VMU, tłumacząc decyzję o skróceniu rozliczeń z 30 do 15 dni roboczych, aby jak najszybciej zapłacić wykonawcom za ich pracę.


– Jesteśmy największym producentem drewna, dlatego liczymy na owocną współpracę z firmami zajmującymi się jego pozyskaniem.
Nieustannie rozmawiamy z naszymi kontrahentami, wsłuchujemy się w ich sprawy, szukamy sposobów na poprawę warunków współpracy – powiedział.

Ponadto zgodnie z zapisami zawartymi w umowach o świadczenie usług leśnych, w tym roku odbyły się już rekalkulacje opłat kontraktowych – opłaty za pracę w poszczególnych oddziałach regionalnych VMU wzrosły z 2 do 8 proc.

Co więcej – za wykonane prace naliczana jest opłata podstawowa, chyba że wystąpią dodatkowe współczynniki zależne od stopnia złożoności prac, zapewniające tym samym bardziej sprawiedliwe i wyższe wynagrodzenie dla wykonawców.

Litewskie lasy również mają sposób na kontrolę zatrudnienia – przedsiębiorca leśny będzie musiał aktualizować listę swoich pracowników.

Kolejną nowością w przetargach na usługi leśne jest to, że wykonawcy będą mogli wskazać, który region jest dla nich priorytetowy pod względem pracy, np. gdy wygrają dwa lub więcej postępowań.

Źródło: Vivmu.lt
 
Dodano 14:07 23-11-2021


  


  


  


  


  


Subskrypcja

Zostań naszym subkskrybentem a powiadomimy Cię o każdej nowości na naszej stronie.


Reklama