Dodaj do ulubionych

Zaliczki w PROW

Agencja Rozwoju i Modernizacji Rolnictwa poinformowała, że istnieje możliwość przyznania zaliczki w wysokości do 50% przyznanej kwoty pomocy w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, działania 312: „Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw”.

 

Przypomnijmy, że do końca 2010 roku zaliczki wynosiły właśnie do 50% wartości dotacji, ale w roku 2011 zmniejszono je do 20%. To dla niektórych przedsiębiorców przestało być atrakcyjne. Staranie się o niewielką zaliczkę, przy konieczności wypełnienia w tym celu kilku formalności, było nieopłacalne.


Teraz można znów starać się nie o 20, a 50% zaliczki. Jak to zrobić? To zależy od tego, na jakim etapie jest postępowanie o przyznanie dotacji.


Przedsiębiorcy, których postępowanie o przyznanie dotacji jeszcze trwa, muszą w Oddziałach Regionalnych ARiMR zaktualizować swój wniosek. Chodzi o strony zawierające dane finansowe oraz podpisaną część wniosku „Oświadczenie wnioskodawcy" zawierającą, nową zadeklarowaną kwotę zaliczki.


Przedsiębiorcy, którzy po 1 stycznia 2011 r. podpisali umowę przyznania pomocy przyznającą zaliczkę, muszą wystąpić z wnioskiem o zmianę tej umowy w zakresie podwyższenia kwoty zaliczki do wysokości nie przekraczającej 50% kwoty pomocy. Jest tu jednak jeden warunek: nie można jeszcze rozpocząć realizacji operacji, czyli o wyższą zaliczkę można się starać tylko przed wystąpieniem z wnioskiem o płatność.


Na początek jesieni planowany jest start naboru wniosków o dofinansowanie inwestycji w ramach PROW. W tym okresie programowania (2007-2013) to ostatnie realne pieniądze, o które mogą starać się firmy leśne.

 

Źródło: Forest Consulting Center
www.forestconsulting.pl

 

Więcej o dotacjach z UE w październikowym wydaniu "Nowej Gazety Leśnej".

 

Zamów bezpłatny egzemplarz: wyślij zamówienie na redakcja@gazetalesna.pl, podaj imię, nazwisko, adres i firmę, w której pracujesz.
Dodano 15:20 23-08-2011


  


  


  


  


  


Subskrypcja

Zostań naszym subkskrybentem a powiadomimy Cię o każdej nowości na naszej stronie.


Reklama