Dodaj do ulubionych

I Mistrzostwa Polski we Wspinaczce Drzewnej

W dniach od 19-22 kwietnia odbędą się I Mistrzostwa Polski we Wspinaczce Drzewnej współorganizowane przez członków Federacji Arborystów Polskich oraz Prezydenta Miasta Słupska. Inicjatywa wrocławskiego stowarzyszenia przyczyni się do stworzenia wspólnej wizji ochrony i pielęgnacji drzew w przestrzeni miejskiej, a także wymiany doświadczeń pomiędzy teoretykami, praktykami oraz przedstawicielami administracji publicznej.


Pierwsza impreza Tree Climbing Championship została zorganizowana w 1976 roku w USA. Od tego czasu mistrzostwa krajowe odbywają się regularnie w wielu krajach na świecie, poprzedzając coroczne mistrzostwa kontynentalne oraz World Tree Climbing Championschip. Dzięki aprobacie międzynarodowej organizacji ISA (International Society of Arboriculture) zaszczyt poprowadzenia tegorocznej imprezy przypada Polakom, których wspierać będą doświadczeni arboryści  z Czech i Niemiec.


Na I Mistrzostwa Polski we Wspinaczce Drzewnej składać się będą:  konferencja branżowa pod hasłem „Pozytywne praktyki w pielęgnacji i ochronie drzew” oraz zawody we wspinaczce drzewnej z udziałem profesjonalnych arborystów. Głównym celem organizatorów imprezy jest popularyzowanie nowoczesnych metod ochrony i pielęgnacji drzew przy użyciu technik linowych oraz uwrażliwianie społeczności na zagrożenia, płynące z nieprawidłowego zarządzania terenami zieleni w przestrzeni miejskiej.


Program Mistrzostw:
19-20 kwietnia – konferencja zawodowa (aspekty formalno-prawne i aspekty naukowe w pielęgnacji i ochronie drzew, studium przypadków)
21 kwietnia – zawody arborystyczne (uczestnicy startują w pięciu konkurencjach, symulujących pracę na drzewach: praca w koronie (work climb), ratownictwo (rescue), instalacja liny (throwline), wspinaczka na czas (speed climb), wspinaczka po linie (footlock)

Organizator:

Federacja Arborystów Polskich, ul. Legnicka 65, 50-206 Wrocław
e-mail: fap.biuro@gmail.com
strona: www.arborysta.org

Termin i miejsce:

Konferencja branżowa:  19-20 kwietnia 2012 roku
Zawody we wspinaczce drzewnej:  21-22 kwietnia 2012 roku
Dolina Charlotty Resort & SPA
Strzelinko 14, 76-200 Słupsk

Kontakt:

Maciej Motas
Prezes
tel. 502 300 739
mmotas@o2.pl

Justyna Orlik
Koordynator ds. organizacji imprezy
tel. 510 037 161
fap.biuro@gmail.com
justyna.orlik@gmail.com

 

"Nowa Gazeta Leśna" jest patronem medialnym imprezy.
Dodano 15:28 08-02-2012


  


  


  


  


  


Subskrypcja

Zostań naszym subkskrybentem a powiadomimy Cię o każdej nowości na naszej stronie.


Reklama