Dodaj do ulubionych

Rozdrabnianie z Eschlböck

Eschlböck tworzy maszyny do zrębkowania dla rolnictwa, zakładów komunalnych i przemysłu. Od 35 lat produkuje również rębaki dla branży leśnej.

Austriacki Eschlböck uważany jest za potentata w produkcji rębaków w Europie. Dystrybutorem producenta w Polsce jest firma Anderwald Maszyny Rolnicze.

Wynalazcy od rębaków
Ta rodzinna firma została założona w roku 1956, przez farmera z Eschlbach, Rudolfa Eschlböcka. Już od początków istnienia Eschlböck miał w strategii podbój rynku maszyn, dzięki nowym projektom. Stworzył m.in. samoładującą się przyczepę z ruchomą podłogą do rozładowywania, która stała się rynkowym sukcesem. W 1978 firma wprowadziła na rynek pierwszy rębak, i aż do dziś produkuje je pod marką Biber. Trzy lata później wprowadzono na rynek Bibera z pięcioma tarczami. To multifunkcyjne urządzenie zrębkowało zarówno duży materiał do 12 cm, jak również drobne elementy. Maszyna dla rynku rolniczego i ogrodniczego w Bawarii i w Austrii była przełomem i spowodowała spory postęp w technologii rolniczej. Od tego czasu sprzedano ponad 1600 tych rębaków. Kolejny model Biber 7, wyprodukowany w 1992 roku – bębnowy rębak o gardzieli 35 x 56 cm, stał się standardem dla technologii leśnej. W 2008 Eschlböck stworzył również wielofunkcyjny, tnący wirnik. Nowe modele Biber 83, Biber 84 and Biber 92 są już zaprojektowane do zrębkowania większego materiału dla przemysłu, jak i drobnych zrębków. 

(...)

Magdalena Bodziak

To jedynie fragment tekstu. Chcesz czytać całe teksty?  Zamów prenumeratę "Nowej Gazety Leśnej"!

WIĘCEJ

Dodano 08:56 31-03-2015


  


  


  


  


  


Subskrypcja

Zostań naszym subkskrybentem a powiadomimy Cię o każdej nowości na naszej stronie.


Reklama