Dodaj do ulubionych

Mesera ? maszyny przystępne

Żurawie fińskiej firmy Mesera mają być proste w utrzymaniu i łatwe w naprawie

Fińska firma Mesera produkuje żurawie do forwarderów, skiderów, harwesterów i rębaków. Na rynku współpracuje ze znanymi producentami ciężkiego sprzętu leśnego, takimi jak John Deere czy Loglift. Od 2011 jedna z fabryk producenta funkcjonuje na terenie Polski.

Proste w utrzymaniu
Łącznie w ofercie firmy jest 6 modeli żurawi dla forwarderów, w 21 odmianach oraz po 3 modele do harwesterów i skiderów w 7 odmianach każdy.
Różnią się nie tylko zasięgiem, lecz także zastosowanymi rozwiązaniami technicznymi czy dostępnymi łączami. Wyprodukowano również kilka modeli żurawia do dużych rębaków, na potrzeby projektu firmy Ideachip.
Wszystkie żurawie są zbudowane z myślą o łatwym utrzymaniu i ewentualnych naprawach. Węże i rury mają duże przekroje (½” węże oraz 20mm Ø rury), co zapewnia zwiększoną szybkość pracy i mniejszą awaryjność. Żurawie mogą być wyposażone w zewnętrzny lub wewnętrzny układ hydrauliczny. Na przedniej części teleskopowego ramienia (w wypadku zakrytego układu przewodów hydraulicznych) zamontowana jest specjalna osłona. Można ją łatwo zdemontować i w ten sposób uzyskać dostęp do przewodów w celu naprawy lub przeglądu.
W modelach z zakrytym układem hydraulicznym, przewody biegnące wewnątrz ostatniego segmentu również są łatwe do wymiany i połączenia z końcówką żurawia.
Zakończenie żurawia może być wyposażone w dwa rodzaje dodatkowego łącznika, który ogranicza uszkodzenia podczas pracy z ciężkim ładunkiem. W pierwszym wypadku mamy do czynienia z łączeniem dwuhamulcowym, w drugim z mocowaniem typu Y. Zakończenie jest dobierane indywidualnie do potrzeb klienta, w zależności od rodzaju maszyny i urządzenia montowanego docelowo na żurawiu. Na stronie firmowej Mesera podany jest kontakt do kilku autoryzowanych dilerów części zamiennych. W razie czego, łatwo o ewentualne naprawy.

(...)

To jedynie fragment tekstu. Chcesz czytać całe teksty?  Zamów prenumeratę "Nowej Gazety Leśnej"!

WIĘCEJ

 
Dodano 16:32 28-04-2015


  


  


  


  


  


Subskrypcja

Zostań naszym subkskrybentem a powiadomimy Cię o każdej nowości na naszej stronie.


Reklama