Dodaj do ulubionych

XV Zawody Drwali w Niedźwiedziu

W trzecim tygodniu czerwca (w dniach 15 – 21 czerwca) odbędą się jubileuszowe – XV Zawody Drwali.
Jak zwykle imprezę w Niedźwiedziu rozpocznie międzynarodowy plener rzeźbiarski. Wezmą w nim udział artyści z siedmiu krajów (Białorusi, Czech, Niemiec, Polski, Rosji, Słowacji i Ukrainy). Od poniedziałku, przez kolejne pięć dni będą tworzyć drewniane dzieła sztuki, a w weekend do boju ruszą drwale.
Honorowy patronat nad imprezą objął Dyrektor Generalny Lasów Państwowych Adam Wasiak, a także Radio Zachód. W XV Zawodach Drwali udział weźmie sześć trzyosobowych drużyn. W czasie imprezy atrakcji dla nikogo, kto przyjedzie do Niedźwiedzia, nie zabraknie. Dla najmłodszych odbędą się Zawody Wędkarskie o Puchar Lata 2015, a także mnóstwo zabaw.
Podczas imprezy zaprezentują się maszyny leśne marki John Deere, przyczepy Oniar i Möre Maskiner. Będą także opony firmy Trelleborg i produkt Idea Leasing. Na stoiskach będą: Lasy Państwowe reprezentowane przez RDLP w Zielonej Górze, Komenda Powiatowa Policji, Państwowa Straż Pożarna w Świebodzinie. Udzielanie pierwszej pomocy zaprezentuje Łagowska Służba Medyczna. Będzie także PIP oraz Uniwersytet Przyrodniczy z Poznania i Technika Leśna z Rogozińca i Starościna.
Po południu organizatorzy zaplanowali zawody w zrywce konnej – to już III edycja oraz międzynarodowe zawody w szybkim rzeźbieniu w drewnie – Forest Festiwal – Speer Wood Carving.
Na koniec dnia, przed ogłoszeniem wyników, odbędzie się licytacja rzeźb wykonanych podczas międzynarodowego pleneru rzeźbiarskiego. Dochód z licytacji zostanie przeznaczony na leczenie chorego dziecka.
GAZETA LEŚNA oraz Portal FirmyLeśne.pl objęły wydarzenie patronatem. Do zobaczenia w Niedźwiedziu!


 
Dodano 17:24 14-05-2015


  


  


  


  


  


Subskrypcja

Zostań naszym subkskrybentem a powiadomimy Cię o każdej nowości na naszej stronie.


Reklama