Dodaj do ulubionych

Branża leśna na Targach w Rogowie

Leśnicy, przedsiębiorcy leśni, drwale i wszyscy miłośnicy lasów wzięli udział w Międzynarodowych Targach Leśnych w Rogowie w dniach 2 - 4 września. Imprezie towarzyszyły seminaria, wystawy, bieg targowy, pokazy rzeźbienia w drewnie i Mistrzostwach Polski Drwali.
W zawodach drwali wzięło udział 30 zawodników w tym trzy kobiety, rywalizowano wg regulaminu IALC. Tytuł trafił do Grzegorza Indyka – zawodnika wielokrotnie nagradzanego, wicemistrza Polski z 2013 roku. Zwycięzca pracuje na co dzień w lasach Nadleśnictwa Lesko. Drugie miejsce w kategorii senior zajął Kamil Szarmach, a trzecie Roman Szala. Najlepszym „juniorem” okazał się Piotr Oman, drugi był Sebastian Badura, a trzeci Adam Wawrzak.
W czasie Targów wręczono również tradycyjne Sowy z Rogowa 2015 - nagrody za najlepsze produkty prezentowane w czasie targów.
Imprezie towarzyszyły: wykłady na temat szlaków zrywkowych, przyczep leśnych, rejestratora leśniczego, certyfikacji firm leśnych, dotacji unijnych, chorób leśników, a zwłaszcza boreliozy.
Można było oglądać wystawców prezentujących nowe technologie stosowane w leśnictwie oraz maszyny w czasie pracy.
Było spotkanie Koła Leśników Motocyklistów, pokazy rzeźbienia w drewnie, przez cały czas trwania można było zwiedzić: Arboretum i Alpinarium, a także Muzeum Lasu i Drewna. Po raz pierwszy przygotowano również wielkie ognisko dla uczestników imprezy. Były grill i muzyka, no i oczywiście integracja na nieco mniej oficjalnym gruncie.
GAZETA LEŚNA była patronem imprezy.

Zobacz film z Targów w Rogowie klik
Dodano 13:34 07-09-2015


  


  


  


  


  


Subskrypcja

Zostań naszym subkskrybentem a powiadomimy Cię o każdej nowości na naszej stronie.


Reklama