Dodaj do ulubionych

Konferencja drogowa


Pięćdziesięciu pracowników LP uczestniczyło w konferencji, która odbyła się w Brzozie pod Bydgoszczą. 15 października zapoznali się oni z nowoczesnymi metodami budowy dróg leśnych zarówno w teorii jak i w praktyce. Partnerem generalnym przedsięwzięcia była firma LafargeHolcim. Spotkanie odbyło się w ramach organizowanych przez GAZETĘ LEŚNĄ "Leśnych Spotkań Branżowych".

Jednym z najbardziej interesujących punktów spotkania była wizyta w cementowni należącej do LafargeHolcim. Zakład o wydajności 2 mln ton rocznie ma się czym pochwalić: jest tam jedna z najnowocześniejszych linii produkcyjnych do wypału klinkieru w Europie, dwie w pełni zautomatyzowane linie do pakowania cementu wraz z paletowaniem i foliowaniem oraz trzy terminale samochodowe i jeden kolejowy. Wszystko pracuje zgodnie z zasadami zachowania czystości dla środowiska - zainstalowano w zakładzie nowoczesny system odpylania. Opracowywane są tu też receptury środków specjalnego zastosowania.

Wśród zwiedzających duże zainteresowanie wzbudziła sterownia, skąd monitorowane są wszystkie maszyny pracujące w zakładzie. Emocje buzowały również podczas wjazdu i zwiedzania największego w Polsce wymiennika o wysokości 146 metrów.
 
Podczas części referatowej spotkania prelekcje wygłosili specjaliści: profesor Andrzej Czerniak z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, Piotr Młynarczyk - naczelnik Wydziału Infrastruktury Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych i Sylwester Gruszczyński, kierownik segmentu Drogi Lokalne w LafargeHolcim. Mówiono o właściwościach cementu, strategii PGL LP w zakresie drogownictwa, a także o alternatywach dla cementu (na przykładzie produktu GRUNTAR). Wystąpiła także Aleksandra Frasik z RDLP w Krakowie i Sławomir Skowron z RDLP w Olsztynie, którzy podzielili się swoimi doświadczeniami praktycznymi. Łukasz Marcinkiewicz, dyrektor Segmentu Infrastruktury w LafargeHolcim wspomniał o wsparciu techniczno – laboratoryjnym dla klientów firmy. Wystąpienia zakończyła prelekcja Konrada Harata, który dokonał przeglądu technik stabilizacji i wzmacniania dróg leśnych.

Konferencja wzbudziła zainteresowanie wielu osób związanych z branżą. Była to doskonała okazja do wymiany informacji i poglądów między naczelnikami, nadleśniczymi i naukowcami.

Zobacz film z konferencji na kanale YouTube GAZETY LEŚNEJ

Zdjęcia z konferencji zobaczyć można na portalu FIRMYLESNE.pl. Więcej na temat konferencji w listopadowym numerze GAZET LEŚNEJ.
Dodano 14:10 19-10-2015


  


  


  


  


  


Subskrypcja

Zostań naszym subkskrybentem a powiadomimy Cię o każdej nowości na naszej stronie.


Reklama