Dodaj do ulubionych

Rejestrator leśniczego

 

Pytania – odpowiedzi

 

Co jest przyczyną coraz wolniejszej pracy rejestratora?

Problem tkwi najprawdopodobniej w ciągle rozwijających się aplikacjach leśnych. Kilka lat temu, gdy nowy rejestrator „wchodził” do lasów, ten problem nie występował. Można wykonać tzw. reset serwisowy, co spowoduje, że rejestrator powróci do ustawień pierwotnych. Nadzieja jednak chyba w nowych rejestratorach.

 

Czy nowe rejestratory będą współpracować z tymi drukarkami, które już są w nadleśnictwach?

Za tę współpracę odpowiadają dwa elementy: sterownik danej drukarki, który jest wgrany w aplikacje leśne (zmiana rejestratora nie na to wpływu), oraz sposób transmisji między drukarką a rejestratorem.

Jeśli transmisja odbywała się poprzez kabel RS232, to należy zakupić rejestrator z takim łączem. Jeśli wykorzystywano moduł bluetooth, to ważne aby rejestrator taki rodzaj łączności posiadał.

 

Czy przyczyna częstego zrywania połączenia w czasie transmisji danych z wykorzystaniem modułu GPRS leży po stronie rejestratora czy operatora sieci komórkowej?

Taką usterkę trzeba dobrze zdiagnozować. Powodem może być defekt modułu GPRS, ale także słaby sygnał sieci komórkowej.

Aby wyeliminować słabość sygnału sieci komórkowej można próbować wykonać transmisję w miejscu, gdzie sygnał jest mocny i porównać z miejscami o słabszym sygnale – można użyć do tego celu telefonu komórkowego. Dla wzmocnienia sygnału można także doinstalować antenę zewnętrzną do rejestratora.

Jeśli pomimo dobrego sygnału sieci komórkowej problem pozostaje, wówczas modułem GPRS powinien zając się serwis.

 

 

Przygotował: Tadeusz Tiuchty z firmy TAKMA

Masz problem z rejestratorem? Prześlij pytanie na: takma@takma.com.pl

 
Dodano 07:35 30-05-2012


  


  


  


  


  


Subskrypcja

Zostań naszym subkskrybentem a powiadomimy Cię o każdej nowości na naszej stronie.


Reklama