Dodaj do ulubionych

Konferencje dla zuli z GAZETĄ LEŚNĄ


Cykl wydarzeń - Konferencje dla zuli organizowane są kilka razy w roku, w różnych regionach kraju. Główną ideą spotkań jest propagowanie wiedzy na temat techniki oraz bezpieczeństwa pracy w lesie. W programie imprezy były zawsze wykłady dedykowane branży usług leśnych, ale od niedawna skupiamy się wyłącznie na pokazach pracy maszyn.

O maszynach słów kilka
To ważne, żeby maszyny nie tylko oglądać, ale też o nich mówić. Podczas wykładów, prowadzonych podczas konferencji, można było dowiedzieć się jak dobrać odpowiednią maszynę dla swojej firmy, jaki sprzęt najlepiej nadaje się do poszczególnych prac, jak go użytkować, jak serwisować. Obecnie w czasie konferencji, podczas których zaplanowane są wyłącznie pokazy, przedstawiciele firm przedstawiają szczegóły dotyczące parametrów i użytkowania maszyn bezpośrednio podczas ich prezentacji. 

Maszyny pracują
Pokazy maszyn to część praktyczna każdej konferencji. Udaje nam się zazwyczaj sprowadzić duże maszyny, takie jak harwestery, forwardery, ciągniki z głowicami ścinkowymi, rębaki, ale też mniejszy sprzęt. Konkretne rodzaje i marki maszyn różnią się w zależności od edycji wydarzenia.
Część maszyn prezentowana jest już na placu manewrowym, obok stoisk wystawienniczych. Na wydzielony teren wjeżdżają wówczas, na krótką prezentację, poszczególne modele. Niektóre z maszyn jadą też do lasu, a uczestnicy konferencji udają się w teren, gdzie odbywają się pokazy. Maszyny prezentują swoje możliwości w lesie, czyli tam, gdzie mają na co dzień służyć ewentualnym nabywcom. Podczas pokazu przedstawiciele dilerów omawiają właściwości każdej pracującej maszyny.

Rozmowy są potrzebne
Konferencje dla zuli to zawsze doskonała okazja do nawiązania kontaktów biznesowych, a także zrealizowania kontraktów na zakup maszyn. Przez cały dzień jest dużo czasu na rozmowy przy maszynach i omawianie warunków ewentualnego zakupu. Rozmowy oczywiście toczą się nie tylko między sprzedawcami i klientami, ale także między samymi zulowcami i pracownikami LP. To jest przecież świetna okazja do spotkania się w większym gronie i porozmawiania o tym co się dzieje w branży, czy podzielenia się doświadczeniami.
Konferencje dla zuli to też okazja do spotkania się z nami, czyli GAZETĄ LEŚNĄ. Uwielbiamy te rozmowy z Wami. Spotkania z czytelnikami to dla nas wielka inspiracja do pisania artykułów, czy organizowania koncepcji kolejnych spotkań i innych działań, które prowadzimy na co dzień.

Uczestnicy i wystawcy
Uczestnikami konferencji dla zuli są przede wszystkim zakłady usług leśnych
przedsiębiorcy leśni i pracownicy. Z tego powodu konferencje odbywają się zawsze w soboty, aby właśnie zulowcy mieli czas, żeby w nich uczestniczyć. Na konferencje, poza przedsiębiorcami leśnymi, przyjeżdżają także przedstawiciele Lasów Państwowych, naukowcy, uczniowie i studenci szkół leśnych, wszyscy zainteresowani sprzętem leśnym.
Wystawcami konferencji dla zuli są dystrybutorzy i producenci maszyn leśnych i sprzętu leśnego, ale także przedstawiciele organizacji branżowych, firm konsultingowych, czy szkoleniowych. Zawsze jednak ich oferta musi być dedykowana branży usług leśnych.

Lokalnie, ale w całej Polsce
Atutem konferencji jest ich lokalność. Organizujemy je w różnych regionach Polski, żeby wyjść z maszynami do zulowców. Przedsiębiorcy mają bliżej do oglądania maszyn, a na dodatek łatwiej jest im zabrać ze sobą swoich pracowników, a na tym też nam zależy. To ważne, żeby nie tylko właściciele firm byli na czasie z nowościami w branży, ale żeby także ich pracownicy mieli szansę dowiedzenia się czegoś nowego.
Na konferencji spotykają się zulowcy i pracownicy LP oraz przedstawiciele innych instytucji z danego regionu. Jakby na to nie patrzeć, wszyscy są leśnikami, osobami pracującymi  w lesie. Ważne jest zatem, żeby te grupy ze sobą dobrze współpracowały. A konferencje są dla nich okazją do spotkania się na innym gruncie niż tylko w pracy.

Zgłoś się
O konferencjach dla zuli w pierwszej kolejności informujemy naszych czytelników poprzez zaproszenia w GAZECIE LEŚNEJ. Jednocześnie jednak informacje o planowanych konferencjach zamieszczamy w internecie: na stronie Gazetalesna.pl, na portalu FIRMYLESNE.pl oraz na facebook.com/konferencjadlazuli. Udział w konferencji jest bezpłatny, ale prowadzimy zapisy. Wystarczy się do nas zgłosić i poinformować ile osób z danej firmy ma zamiar przyjechać.

Dla zuli
I na koniec odpowiedź na pytanie, które często nam zadają ludzie spoza branży, albo znający branżę w niewielkim stopniu – dlaczego to się nazywa „Konferencja dla zuli”? Czemu nie używamy skrótu „ZUL”? Ano nie używamy, bo znamy to środowisko i doskonale wiemy, że „zul” jest na tyle powszechnie używanym określeniem w branży usług leśnych, że można je traktować jako nowe słowo, i to właśnie robimy. Język polski ewoluuje i w tym przypadku też tak się stało. To nasz wspólny leśny wkład do słownika języka polskiego.
A dlaczego „Konferencja”? Dlatego, że nasze spotkania mają łączyć teorię i praktykę, czyli wykłady o technice leśnej i pokazy pracy maszyn.
Do tej pory zorganizowaliśmy trzynaście konferencji (Spychowo
2012, Tuchola – 2012, Jarocin 2013, Komańcza – 2013, Warcino 2014, Susiec 2015, Silnowo –  2015, Spychowo – 2016, Dwór Myśliwski Ustronie –  2016, Borsk – 2017, Koszęcin – 2017, Przasnysz – 2017, Połaniec – 2018).

Zobacz jak wyglądają Konferencje dla zuli organizowane przez GAZETĘ LEŚNĄ.(klik)
Dodano 10:26 29-06-2016


  


  


  


  


  


Subskrypcja

Zostań naszym subkskrybentem a powiadomimy Cię o każdej nowości na naszej stronie.


Reklama