Dodaj do ulubionych

Wielki Brat czuwa w kniejach

Kamery, nadajniki GPS, fotopułapki – nowoczesne rozwiązania monitoringu pomagają w zabezpieczeniu lasów przed złodziejami, podpalaczami i wandalami

W dobie wszechobecnego monitoringu także w lesie w ostatnich latach zaroiło się od fotopułapek, testowane są też systemy oparte na wykorzystaniu nadajników GPS. Ceny tych urządzeń są coraz bardziej przystępne a zastosowanie, dzięki udoskonaleniom technicznym, coraz bardziej wszechstronne.

Z nadajnikiem
Od trzech miesięcy Nadleśnictwo w Giżycku testuje nowatorski system monitorowania lasu oparty o nadajniki GPS. W tym czasie było już kilka sukcesów. System nie tylko zlokalizował złodzieja drewna, ale nawet doprowadził strażników leśnych wprost do szopy, gdzie zostało ono schowane. Tomasz Jasiński,  z-ca nadleśniczego w Giżycku nie chce jeszcze ogłaszać sukcesu ale przyznaje, że metoda jest bardzo skuteczna. Testy systemu opracowanego przez polskiego producenta potrwają jeszcze kilka miesięcy. Ze zrozumiałych powodów nie można więc na razie zdradzać wszystkich szczegółów.

(...)

To jedynie fragment tekstu. Chcesz czytać całe teksty?  Zamów prenumeratę "Nowej Gazety Leśnej"!

WIĘCEJ
Dodano 10:45 23-03-2016


  


  


  


  


  


Subskrypcja

Zostań naszym subkskrybentem a powiadomimy Cię o każdej nowości na naszej stronie.


Reklama