Dodaj do ulubionych

Moc z węglowodanów

Praca w lesie wymaga zachowania odpowiedniej diety, która pozwali nie tylko wydajnie pracować, lecz także zapewni zdrowie na długie lata

Praca w lesie należy do najcięższych i najbardziej wyczerpujących. Trzeba kontrolować jakość swojego pożywienia, by nie doprowadzić do spadku sił i poważnych chorób. Dlatego dieta dla osób, które pracują w trudnych warunkach fizycznych, musi dostarczać odpowiedniej porcji energii. Ważne, by dostarczanie jej rozłożyć na cały dzień, a nie jeść tylko rano i wieczorem.

Bez fastfoodów
Choć obecnie praca drwala wspomagana jest maszynami i sprzętem pomocniczym, to jednak ciągle wymaga od pracowników dużego wydatku energii. Jak szacuje dietetyczka Karolina Kozela, drwal, który waży około 80 kg będzie potrzebował przyjąć w pożywieniu około 4 tysięcy kcal na dobę. Przy określaniu zapotrzebowania energetycznego trzeba wziąć także pod uwagę wiek i inne aktywności, jakie wykonujemy w ciągu dnia. Inne zapotrzebowanie na energię będzie miał młody drwal, który oprócz codziennej pracy trenuje dodatkowo na siłowni albo regularnie jeździ na rowerze i biega. 

(...)

To jedynie fragment tekstu. Chcesz czytać całe teksty?  Zamów prenumeratę "Nowej Gazety Leśnej"!

WIĘCEJ
Dodano 13:04 25-08-2016


  


  


  


  


  


Subskrypcja

Zostań naszym subkskrybentem a powiadomimy Cię o każdej nowości na naszej stronie.


Reklama