Dodaj do ulubionych

Majątek Obajtków i wizerunek LP


Przez media przetoczyła się burza w związku z ujawnianiem szczegółów dotyczących majątku prezesa PKN Orlen Daniela Obajtka.


W opisywanych historiach nabycia nieruchomości przez szefa koncernu paliwowego, pojawiało się nazwisko brata – Bartłomieja Obajtka, który jest obecnie dyrektorem Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku.


Przypomnijmy, że prezesowi Obajtkowi przypisywanych jest kilkanaście nieruchomości w różnych regionach kraju.

Nazwisko brata prezesa Orlenu pojawiło się m.in. w związku z historią nabycia posiadłości w Łężkowicach w Małopolsce. Według informacji posłów Koalicji Obywatelskiej Daniel Obajtek najpierw kupił działkę, potem przekazał ją bratu, aby ten wybudował posiadłość, by zwrócić ją później Danielowi Obajtkowi.

Przed jedną z nieruchomości w Kopalinie, w gminie Choczewo (województwo pomorskie), posłowie KO Zbigniew Konwiński i Agnieszka Pomaska zorganizowali konferencję prasową, na której pojawił się brat prezesa Orlenu zarzucając im "robienie z niczego awantury".


Bartłomiej Obajtek jest związany z Lasami Państwowymi od 2002 roku. Zaczynał w Nadleśnictwie Myślenice. Od 2016 roku był nadleśniczym
Nadleśnictwa Choczewo. W 2018 został dyrektorem Regionalnej Dyrekcji LP w Gdańsku.

Źródło: Tvn24.pl, Onet.pl, Trojmiasto.wyborcza.pl
Dodano 12:48 29-03-2021


  


  


  


  


  


Subskrypcja

Zostań naszym subkskrybentem a powiadomimy Cię o każdej nowości na naszej stronie.


Reklama