Dodaj do ulubionych

MEDIALNY LEŚNIK w Tucholi

„Trzeba Was uzbroić w umiejętności, trzeba otwierać Wasze umysły” – powiedział
dr inż. Piotr Marciniak, dyrektor Technikum Leśnego w Tucholi, 30 września podczas konferencji kończącej projekt MEDIALNY LEŚNIK.

Program obejmował roczny cykl wykładów i warsztatów dziennikarskich, w ramach których uczniowie powołali redakcję i sami stworzyli prawdziwą, pełnoprawną gazetę, wydrukowaną w dużym nakładzie.


MŁODNIK miał 40 stron i zawierał 17 artykułów na różne tematy autorstwa uczniów technikum. Teksty te zostały wymyślone, napisane, zredagowane i zilustrowane przez młodzież samodzielnie. W projekcie wzięło udział blisko 30 osób, a tucholska szkoła prowadziła go jako pierwsza w Polsce.

 

– Dziękuję, że mogłam się zaangażować i mogę być dumna z naszej pracy – powiedziała Angelika Durajewska, sekretarz redakcji MŁODNIKA. – Nie miałam pojęcia, jak to będzie, ale okazało się, że to fajna sprawa – podkreśliła z kolei Roksana Woźniak, jedna z autorek tekstów.
– To było bardzo ciekawe, nie znaliśmy się na tym, ale mogliśmy się wykazać – dodała Klaudia Wieczorek, członkini redakcji MŁODNIKA.

Projekt został zrealizowany pomimo tego, że przypadł na okres pandemii. Część zajęć odbywała się zdalnie na platformie Teams, uczestnicy porozumiewali się z prowadzącym na Messengerze. Każdy uczestnik projektu podczas konferencji otrzymał specjalny certyfikat oraz, co
najważniejsze, pełnoprawną legitymację dziennikarską.


MEDIALNY LEŚNIK był prowadzony przez Technikum Leśne w Tucholi, a realizacją projektu zajęło się wydawnictwo Lasmedia. Ze strony szkoły pilotowali go dyrektor Piotr Marciniak oraz wicedyrektor Anna Stybaniewicz-Pik.


Pomysłodawcą projektu i prowadzącym zajęcia z młodzieżą był Rafał Jajor, prezes wydawnictwa Lasmedia, redaktor naczelny m.in. GAZETY LEŚNEJ. Honorowy patronat nad przedsięwzięciem objęło Ministerstwo Klimatu i Środowiska oraz DGLP w Warszawie. Wsparcia
udzieliły: DGLP i RDLP w Toruniu.
Dodano 14:01 26-10-2021


  


  


  


  


  


Subskrypcja

Zostań naszym subkskrybentem a powiadomimy Cię o każdej nowości na naszej stronie.


Reklama