Dodaj do ulubionych

Austria. Szykują się na biomasę

Austriackie Stowarzyszenie Biomasy optymistycznie patrzy na inicjatywę Ministerstwa Ochrony Klimatu, wedle której do roku 2027 kraj całkowicie zakończy import gazu ziemnego z Rosji.


 – Można to osiągnąć tylko przy zwiększonym wykorzystaniu centralnego ogrzewania opalanego drewnem i lokalnego ogrzewania na biomasę – mówił Franz Titschenbacher, prezes stowarzyszenia.


Z początkiem marca tego roku Stowarzyszenie Biomasy przedstawiło 10-punktowy plan wycofywania się z importu gazu ziemnego. To kompleksowa strategia, obejmująca aktywację surowców naturalnych, efektywne wykorzystanie materiałów i ochronę klimatu.


Jak mówią przedstawiciele austriackiego stowarzyszenia, biomasa jest najtańszą formą paliwa dostępną w Austrii i najlepiej nadaje się do ogrzewania domów czy zaopatrzenia w energię sektora przemysłu drzewnego. Wykorzystanie biomasy promuje się również jako sposób na osiągnięcie „ujemnych emisji”, czyli dążenie do wspólnie określonego światowego celu zatrzymania wzrostu temperatur do 1,5 ºC.


Źródło: Waldverband.at

 
Dodano 14:39 24-05-2022


  


  


  


  


  


Subskrypcja

Zostań naszym subkskrybentem a powiadomimy Cię o każdej nowości na naszej stronie.


Reklama