Dodaj do ulubionych

Trójkołowy forwarder

Howie Forestry Solutions specjalizuje się w transporcie drewna z zachowaniem jak najmniejszego nacisku kół na podłoże.

Firma z siedzibą w szkockim Tarbolton odpowiada na zapotrzebowanie klientów, zmagających się często z obfitymi opadami i grząskim terenem. Co ciekawe, park maszyn Howie jest w znacznej mierze zmodyfikowany przez właścicieli.


Wszystko zaczęło się, kiedy założyciel firmy, Ian Howie, zauważył, że wszystkie maszyny leśne pozostawiają po sobie dwa równoległe ślady i niszczą w ten sposób drogi leśne. Postanowił stworzyć maszynę, która mogłoby jednocześnie poruszać się po szlakach szerokości zaledwie 3 – 4 metrów.

Rok później zamówił ciągnik Terragator 9205 i przebudował go do własnych potrzeb, uzyskując w ten sposób forwarder z żurawiem, idealny do zrywki na najbardziej grząskim terenie. Maszyna ma trzy osie (bez przyczepy), na których zamontowano opony rozkładające ciężar na całą szerokość drogi. Właśnie dlatego pojazd posiada charakterystyczne pojedyncze przednie koło.


Ale to nie jedyny pojazd stosowany przez Howie. Po szkockich lasach porusza się także, na przykład, forwarder zbudowany w oparciu o kombajn i ciągnik marki CLAAS, rozkładający swoją masę na sześć osi.

 
Dodano 16:07 25-05-2022


  


  


  


  


  


Subskrypcja

Zostań naszym subkskrybentem a powiadomimy Cię o każdej nowości na naszej stronie.


Reklama