Dodaj do ulubionych

Przesiewacze Backers

Backers to rodzinna firma z korzeniami sięgającymi XIX wieku. Od roku 1989 roku specjalizuje się w produkcji i rozwoju przesiewaczy gwiazdowych.

Przedsiębiorstwo zarządzane jest przez szóste i siódme pokolenie rodziny – Heinza i Christiana Backersa. Siedziba firmy znajduje się w miejscowości Twist w Niemczech, przy samej granicy niemiecko-holenderskiej.

Przesiewanie i sortowanie
Maszyny Backers są częściowo produkowane w fabryce w Twist, a niektóre komponenty są wytwarzane przez zaprzyjaźnione firmy z całej Europy. Jednak ostateczny montaż każdego urządzenia odbywa się wyłącznie w niemieckiej rodzinnej fabryce. W tym miejscu jest zatrudnionych ponad 35 osób. Od 30 lat firma stale się rozwija i udoskonala swoje produkty.

Maszyny Backers wyróżniają mocne napędy, kompaktowe wymiary, różne rozwiązania mobilności oraz szereg komponentów dodatkowych. Przesiewacze Backers mogą być wykorzystywane do przesiewania odpadów komunalnych i przemysłowych, rozdrobnionego drewna, trocin i innych odpadów drzewnych oraz biomasy, a nawet rozdrobnionych pni i korzeni w celu oddzielenia ich od pozostałych frakcji gleby, przesiewanie piasku, ziemi, kamieni, żwiru, kruszywa, kompostu, torfu oraz podsypek kolejowych.
W zależności od potrzeb maszyny Backers są doposażone i dopasowywane pod klienta. Ogólnie istnieje możliwość jednoczesnego przesiewania i sortowania materiału na 2 lub 3 frakcje. Zasada działania przesiewacza gwiaździstego jest bardzo prosta. Zasypywany do wnętrza materiał jest przenoszony dalej na przenośnik taśmowy lub wysypywany na ziemię poprzez obracające się szeregi pierścieni kształtem przypominających gwiazdę.

Frakcje drobniejsze niż przestrzenie pomiędzy pierścieniami przelatują pomiędzy i spadają poniżej na przenośnik lub na kolejną warstwę pierścieni jednak o drobniejszych przestrzeniach pomiędzy pierścieniami. Gotowy posortowany materiał jest wysypywany na ziemię lub na podstawione pojazdy. Istnieje możliwość łączenia przesiewaczy w specjalistyczne linie przesiewająco-sortujące wykorzystujące więcej maszyn.

Obecnie w ofercie firma Backers posiada kilkanaście różnorodnych modeli przesiewaczy. Maszyny te mają różną możliwość transportu. Są przesiewacze na płozach, na konstrukcji ramowej przenoszonej przy pomocy urządzeń dźwigowych, montowane na przyczepach z możliwością ich ciągnięcia przez samochody ciężarowe lub ciągniki.

Występują również przesiewacze z konstrukcją do przewożenia na tzw. hakowcach. Najbardziej zaawansowane przesiewacze są wyposażone we własny układ jezdny oparty na podwoziu gąsienicowym. Przesiewacze wykorzystują do napędu silniki spalinowe Perkinsa lub Volvo o różnej mocy zależnej od wielkości maszyny i rodzaju przesiewanego materiału. Powstająca frakcja gotowego produktu ma rozmiary od 5 do 80 mm.

(...)

To jedynie fragment tekstu. Chcesz czytać całe teksty?  Zamów prenumeratę "Nowej Gazety Leśnej"!

WIĘCEJ


 
Dodano 15:33 24-08-2022


  


  


  


  


  


Subskrypcja

Zostań naszym subkskrybentem a powiadomimy Cię o każdej nowości na naszej stronie.


Reklama