Dodaj do ulubionych

Gąsienice Lintexon

Maszyny leśne z gąsienicami Lintexon mogą pracować w każdych warunkach –
od miękkich gleb po skały, wzgórza i góry.

„Gdzie kończy się droga tam zaczynają się gąsienice” – takim hasłem reklamuje się estońska firma Lintexon produkująca gąsienice do maszyn leśnych. Została założona w Estonii w 2013 roku przez Arli Leppa. Właściciel przedsiębiorstwa przez wiele lat pracował w firmie leśnej prowadzonej przez ojca. Tam nabrał doświadczenia w kupnie i sprzedaży maszyn leśnych, ich naprawach i konserwacji.


Przez te lata zgłębił specyfikę pracy w lasach oraz potrzeby stawiane producentom maszyn oraz akcesoriów do maszyn leśnych. Ten czas pozwolił mu zrozumieć jakie gąsienice są odpowiednie do danej maszyny oraz do warunków panujących w miejscu pracy. To skłoniło go do założenia własnej działalności i produkcji profesjonalnych gąsienic do prac leśnych w rozsądnej cenie.

Z lepszą ochroną
Nazwa firmy wzięła się od wyrażenia w języku võro – „Linte iks om” (język regionalny używany przez ok. 70 tysięcy ludzi zamieszkałych w południowo-wschodniej Estonii). Wyrażenie to można przetłumaczyć jako „zawsze zostawiamy ślady”.


Gąsienice Lintexon chronią opony oraz, co najważniejsze, dają możliwość wjazdu tam, gdzie bez nich nikt nie da rady. W ofercie firmy można znaleźć kilkanaście modeli. Dostosowywane są one w zależności od potrzeb klienta do rodzaju maszyny oraz warunków terenowych. Wszystkie z produkowanych gąsienic wyróżniają się bardzo dobrym dopasowaniem do opon oraz do podłoża.

Podczas pracy gąsienice nie przesuwają się wzdłuż kół ani na boki, zapewniając maksymalną przyczepność. W zależności od terenu gąsienice wyróżniają się kształtem płytek oraz ich rozmiarem czy gęstością ułożenia. Ich konstrukcja  pozwala na zakładanie również na pojedyncze koło, a nie tylko na koła w układzie tandemowym.

(...)

To jedynie fragment tekstu. Chcesz czytać całe teksty?  Zamów prenumeratę "Nowej Gazety Leśnej"!

WIĘCEJ


 
Dodano 11:32 24-12-2022


  


  


  


  


  


Subskrypcja

Zostań naszym subkskrybentem a powiadomimy Cię o każdej nowości na naszej stronie.


Reklama