Dodaj do ulubionych

Przedłużenie moratorium

Moratorium na wycinkę lasów zostało wydłużone do 30 września 2024.

Decyzję podjęła minister klimatu i środowiska Paulina Hennig-Kloska. Przypomnijmy, 8 stycznia resort wprowadził ograniczenia cięć w 10 lokalizacjach w Polsce. Pierwotnie moratorium miało trwać do 30 czerwca br. Do 16 września zostały przedłużone także konsultacje społeczne dotyczące propozycji ograniczenia pozyskiwania drewna.


Ministra Klimatu i Środowiska wydłużyła również termin na opracowanie szczegółowych propozycji obszarów lasów o wiodącej funkcji społecznej wokół miast: Warszawa, Kraków, Gdańsk-Sopot-Gdynia, Wrocław, Łódź, Poznań, Katowice, Bydgoszcz-Toruń.

Nowy termin to 31 października 2024 roku. Lokalne zespoły ds. lasów społecznych mają wypracować w tym terminie propozycje prowadzenia zmodyfikowanej gospodarki leśnej na tych obszarach. Mają one uwzględniać wytyczne ustalone w ramach Ogólnopolskiej Narady o Lasach, które zostaną przekazane do 31 sierpnia 2024 roku.

 
Ministerstwo poinformowało, że zmiany terminów zostały podjęte na prośbę strony przyrodniczej i społecznej oraz Lasów Państwowych. W ramach Ogólnopolskiej Narady o Lasach zakończył etap dyskusji „stolików” w sześciu grupach tematycznych.

Wypracowane wnioski mają zostać poddane dyskusji na kolejnym posiedzeniu Zespołu ds. wzmocnienia ochrony lasów cennych przyrodniczo i ważnych społecznie.
Czytaj serwis Ograniczenia cięć na portalu FIRMYLESNE.pl

Źródło: Gov.pl
 
Dodano 14:39 21-06-2024


  


  


  


  


  


Subskrypcja

Zostań naszym subkskrybentem a powiadomimy Cię o każdej nowości na naszej stronie.


Reklama