Dodaj do ulubionych

Skidery z zielonej stajni

Skidery od John Deere to komfortowe i specjalistyczne maszyny do zrywki półpodwieczonej. Koncern produkuje modele z wciągarką mechaniczną i kleszczami zrywkowymi

W grupie z wciągarką mechaniczną, John Deere oferuje model - 540G-III lub 640H. W stajni  skiderów z kleszczami zrywkowymi są natomiast do wyboru cztery typy: 548G-III, 648H, 748H i 848H.

Model 640H
W tej maszynie jednostką napędową jest wysokoprężny silnik John Deere PowerTech Plus 6068H. Pojemność silnika wynosi 6,8 litra. Moc maksymalna to 172 KM. Osiągana jest przy 2200 obrotach na minutę. Moment obrotowy brutto wynosi 767 Nm przy 1400 obr/min. Dodatkowo silnik został wyposażony w układ paliwowy wysokiego ciśnienia common rail oraz chłodnicę powietrza doładowującego potocznie zwanym intercoolerem. Wentylator posiada hydrauliczny napęd z regulacją prędkości. Ciekawostką jest cykl czyszczenia układu chłodzenia. Automatyczny wentylator, co 30 minut lub według potrzeb albo indywidualnych ustawień, odwraca kierunek przepływu powietrza wyrzucając kurz, brud oraz śmieci z chłodnicy. Maszyna została wyposażona w napęd bezpośredni oraz skrzynię PowerShift w której jest 8 biegów do przodu oraz 7 do tyłu. Opcja AutoShift automatycznie wybiera bieg optymalny dla danego obciążenia. Maksymalna prędkość jazdy przy oponach o rozmiarze 30,5-32 wynosi 22 km/h. Maszyna posiada osie planetarne oraz hydrauliczną blokadę dyferencjału, która poprawia właściwości trakcyjne.
Hamulce wielotarczowe w kąpieli olejowej samoregulujące się w przedniej i tylnej osi zwiększają bezpieczeństwo podczas pracy na stokach. Skider może być wykorzystywany do zrywki na zboczach do 45o. Model 640H posiada przedni lemiesz o szerokości ponad 2 metrów, który ułatwia mygłowanie drewna. Wyciągarka bębnowa typu 4000 sterowana mechanicznie, może pomieścić 77 metrów liny o grubości 15,8 mm. Prędkość zwijania liny o grubości 15,8 mm wynosi 37 metra na minutę. Siła naciągu liny to 227 kN. Wytrzymałe tylne błotniki, regulowana prowadnica liny, kratki zderzaków chronią nie tylko opony i wciągarkę, ale przede wszystkim operatora przed zerwaniem się liny. Zbiornik paliwa może pomieścić 155 litrów. Szerokość skidera w standardowych oponach 30,5-32 wynosi 3,2 metra. Duży prześwit, który wynosi 58 cm, umożliwia pokonywanie przeszkód podczas zrywki. Maszyna w podstawowym wyposażeniu waży 13,7 ton.

 

(...)

Grzegorz Mach

To jedynie fragment tekstu. Chcesz czytać całe teksty?  Zamów prenumeratę "Nowej Gazety Leśnej"!

WIĘCEJ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komfortowe wnętrze kabiny 
Dodano 14:37 10-04-2015


  


  


  


  


  


Subskrypcja

Zostań naszym subkskrybentem a powiadomimy Cię o każdej nowości na naszej stronie.


Reklama