Dodaj do ulubionych

Drwal poeta

Ryszard Adam Gruchawka poeta i drwal, który od 25 lat tworzy wiersze, pisze książki i pracuje w lesie.

I to właśnie z lasem jest szczególnie związany i las jest też dla niego inspiracją i miejscem tworzenia wierszy. O swojej twórczości nie lubi jednak rozmawiać, zwłaszcza z kolegami – innymi drwalami. Chociaż, jak przyznaje, podoba im się to, że pisze o ich pracy. Szczególnie lubią utwór: „Drwal to dopiero seksowne zajęcie, bo przez osiem godzin, rąbanie i rżnięcie”.

Drwal samouk
Gruchawka mieszka w Borach Dolnośląskich, gdzie nie tylko ścina drzewa, ale przede wszystkim szuka w nich inspiracji. Poezja stała się częścią jego życia, chociaż ma tylko osiem klas szkoły podstawowej, a pisze od 1980 roku. Poprawności językowej uczył się sam i najwyraźniej pomyślnie.
Związek Literatów Polskich docenił jego poetycki zmysł obserwatorski i przyjął go do swego grona. Pisze, bo jak mówi, w ten sposób jest w stanie oddać swoją duszę. Na swoim koncie ma zarówno prozaiczne teksty, ale i fraszki i bajki, publikowane na łamach „Kultury”, „Tygodnika Kulturalnego”, czeskiej „Mladej Frontinie”, „Miesięczniku Literackim”, „Sprawach i Ludziach”, „Konkretach”, i „Panoramie Polonijnej”.

(...)

Claudia Beker

To jedynie fragment tekstu. Chcesz czytać całe teksty?  Zamów prenumeratę "Nowej Gazety Leśnej"!

WIĘCEJ


Dodano 14:52 10-04-2015


  


  


  


  


  


Subskrypcja

Zostań naszym subkskrybentem a powiadomimy Cię o każdej nowości na naszej stronie.


Reklama